|  | 

Багатство рідного краю (твір-опис)

7 КЛАС

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Багатство рідного краю (твір-опис)

Україна багата на родючі поля, квітучі сади, привітні гори, теплі моря, різноманітні корисні копалини. Та я хочу розповісти про ліси, що оточують наші міста й села.

Найбільше в Україні мішаних лісів, де поряд ростуть білокорі берези, гіллясті дуби, стрункі сосни, таємничі ялини.

Берізки в наших лісах ростуть завжди компактно, не змішуючись з іншими деревами. Березняк наповнений сонячними променями, які пробігають по білим стовбурам дерев. Улітку там росте густа зелена трава і безліч квітів.

Недалеко від берізок ростуть розлогі дуби. Вони не люблять тісноти. У їхній тіні завжди прохолодно. Птахам і звірам тут затишно й безпечно.

Дубовими жолудями люблять ласувати крикливі сойки і сильні дикі кабани.

Там, де сосни, завжди сухо. Під ногами росте густий мох. Стрункі дерева колишуть кронами так високо, що, здається, чіпляються за білі хмари.

У заростях ялини завжди напівморок. Землю вкриває м’який килим з потемнілої хвої. Трава і кущі не витримують конкуренції з ялинами і не ростуть у густій тіні цих дерев. Але в ялиннику живуть білки, які в пошуках шишок метушаться серед гілок.

Сюди за поживою прилітають дятли, синиці, адже для них насіння і ялинових шишок – найкраща їжа.

Недалеко від ялин ростуть осики. Від найлегшого вітерця листя цих дерев мерехтить і переливається. Дерево немов тремтить від страху чи задоволення.

У наших мішаних лісах ростуть ще липи, клени, ліщина, терен та інші дерена й кущі. Тут безліч видів трав і квітів, а птаство навесні заливається співами. Прийде осінь – на лісове різнобарв’я не надивишся.

Здається, що це неуважний художник-чарівник розлив свої фарби над лісом. Тут яскраво-жовті, там – червоні, десь темно-зелені, а далі – золоті.

Ліси – це багатство України. Нам треба берегти їх, щоб вони радували своєю красою наступні покоління українців.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Багатство рідного краю (твір-опис)
Багатство рідного краю (твір-опис)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email