|  | 

Багатство характерів у романі Ліни Костенко “Маруся Чурай”

Михайло Слабошпицький назвав роман Ліни Костенко “Маруся Чурай” енциклопедією життя українського народу середини вісімнадцятого століття. Це енциклопедія народних звичаїв, традицій і, звичайно ж, народних характерів, типів. Герої роману у віршах Ліни Костенко живуть і діють у відблиску всеохоплюючого образу – історичної України, що піднялась на священну війну за свої права, державність і незалежність. Майже всіх героїв роману можна поділити на дві групи: міщанство і козацтво. Багатство внутрішнього світу, моральні принципи, світогляд героїв твору виявляються в ставленні цих людей до Марусі під час суду.

Це люди “різного коша”. Представниками міщанства в творі є мати Грицька, Галя Вишняківна з батьком. Для них незрозумілі болі та переживання такої незвичайної дівчини, як Маруся. Все небуденне, відірване від земних турбот, викликає в них непорозуміння, недовіру, навіть острах. Найкращі риси українського національного характеру втілено в людях лицарського гатунку – козаках.

Усі запорожці мають спільні риси: відданість козацькій присязі, побратимству, відчайдушну хоробрість, духовне благородство, але кожний з них – це яскрава індивідуалізована постать. Близьким до ідеалу справжнього козака змальовано Івана Іскру. Внутрішня культура героя, душевне благородство виказують себе у кожному порусі його душі, у кожному вчинку.

Маруся для Іскри – не просто дівчина, вона для нього символ України, легендарна українська пісня: Ця дівчина не просто так, Маруся. Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа!

Справедливою, відчайдушною душею приваблює читача Лесько Черкес. Для нього, гарячого і норовистого, найважливіше – вірність обов’язку. Символом незламності духу народного виступає в творі дід Галерник. Саме він своїми оповідями про лицарські подвиги виховав у Марусі зацікавлення історичним минулим України. Він не тільки володів шаблею, а мав хоробрість і незбориму велич духу, здатну підкоряти собі як друзів, так і ворогів.

Ще один незабутній образ роману Ліни Костенко – образ дяка – мандрівного філософа, людини освіченої, наділеної добрим серцем і великою душею. Він зумів обігріти пошматовану душу Марусі – зовсім незнайомої для нього людини. Дяк виступає у творі символом народної мудрості, носієм неписаної історії нашої країни. Носієм справедливості виступає у творі великий гетьман України Богдан Хмельницький.

Саме його воля і мудрість вирішили долю Марусі Чурай. Що ж до головної героїні твору – Марусі, – то в її образі втілено найкращі риси українських жінок – вірність материзні, вірність даному слову, вірність коханню. У своєму романі у віршах “Маруся Чурай” Ліна Костенко виявила себе талановитим майстром зображення персонажів, яскравих характерів представників нашого народу. її роман – це твір про народ і для народу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: Багатство характерів у романі Ліни Костенко “Маруся Чурай”
Багатство характерів у романі Ліни Костенко “Маруся Чурай”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email