|  | 

Чарівний світ картин Катерини Білокур

Катерина Василівна Білокур – художниця від Бога, вчилася малювати сама. Досить цікавим є її творчий і життєвий шлях. Читати й писати маленька Катря навчилася сама, не закінчувала жодного освітнього закладу.

Народилася Катерина Білокур 1900 року, прожила 1 рік в селі Богданівці Яготинського району на Київщині. Я бачила такі картини художниці: “Декоративні квіти”, “Натюрморт з колосками та глечиком”, “Квіти і калина”, “В Богданівці на загреблі”. На кожній картині зображено чарівно-чудовий світ природи. Наприклад, картина “Натюрморт з колосками та глечиком” зображує на першому плані ліворуч глечик на камінці, праворуч – величезну гілку чайної троянди, з котрою переплітаються колоски.

Якщо придивитись, кожна квітка оригінальна, не схожа на іншу. Кетяги калини, ромашки, Петрів батіг – усіх квітів не перелічити! А яка краса на картині К. Білокур “Квіти і калина”! Квіти, здається, живі, ніби дихають на тебе і ось-ось заговорять! Я бачу до болю знайомі квіти.

Ось перед нами величезний кущ червоних мальв, поруч – блакитні польові квіти. У центрі й праворуч – кущі півонії: білі, бордові, червоні… Мені здається, що я відчуваю аромат цих квітів, білі півонії пахнуть найдужче. Кожна квіточка вимальована особливо, кожен бутон з любов’ю дивиться на глядача. Перед нами суцільний букет живих квітів, в котрому можна побачити всі сорти й кольори природних ніжних фарб.

Отже, картини К. Білокур мають високе естетичне й художнє значення. На відміну від картин художників-абстракціоністів, ці картини, на мою думку, зігрівають душу, випромінюють добро, радість і щастя. У них присутня якась казковість і чарівність.
Чарівний світ картин Катерини Білокур