|  | 

Чоловічий танець скорочено – Василь Герасим’юк

У танку чоловіки, охоплюючи одне одного за плечі, утворюють коло, яке символізує поєднання людського та божественного світів. Тому, щоб узяти участь у священнодійстві, потрібний особливий стан сконцентрованості на собі і товаришах: Ти мусиш танцювати аркан. Хоч раз. Хоч раз ти повинен відчути, Як тяжко рветься на цій землі Древнє чоловіче коло, Як тяжко зчеплені чоловічі руки, Як тяжко почати і зупинити Цей танець.

Для того, щоб відчути себе частиною чоловічої спільноти, кожний гуцул хоча б ви.! у житті повинен станцювати аркан. Це є його обов’язком і привілеєм: Ти мусиш танцювати аркан. Хоч раз. Хоч раз ти повинен відчути, Як тяжко рветься на цій землі Древнє чоловіче коло, Як тяжко зчеплені чоловічі руки, Як тяжко почати і зупинити Цей танець. У своєму вірші В. Герасим’юк підкреслює сприйняття людини себе в колі аркану її. частини всього Всесвіту: неба і землі, Бога і людини, звіриного і духовного начал ч іюдській душі: Хоч раз Ти стань у це найтісніше коло, Обхопивши руками плечі двох побратимів, Мертво стиснувши долоні інших, І тоді в заповітному колі Ти протанцюєш під безоднею неба Із криком по-звіриному протяжним.

Щоб не випасти із цього грішного світу, Хоч раз Змішай із ближніми Піт і кров. У колі танцюючих також й Ісус Христос. Христа у вірші “Чоловічий танець” названо Сином Людським. Йому, щоб не втратити контакту з земним життям, також необхідно танцювати аркан з чоловіками, змішати з ними кров і піт, що стало можливим тільки після розп’яття.

Сину Людський, Ти стаєш у чоловіче коло, Ти готовий до цього древнього танцю Тільки тепер. З хрестом за плечима. З двома розбійниками.

Тільки раз. Концентрація духовної енергії чоловіків під час танцю настільки велика, що, як підкреслює автор, навіть Бог може осягнути аркан, лише проживши людське життя. Таким чином, у вірші “Чоловічий танець” В. Герасим’юк наголошує на виключній значущості прадавніх народних українських традицій у людському житті.

Ця поезія є авторським образним тлумаченням народної обрядовості як засобу збереження і передачі засад духовності, загальнолюдських цінностей, морально-етичних норм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Чоловічий танець скорочено – Василь Герасим’юк
Чоловічий танець скорочено – Василь Герасим’юк
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email