|  | 

Чому дитина не хоче йти до школи? Проблеми учня молодших класів

Перше вересня далеко позаду, розпочалися навчальні будні. І ось одного разу вранці або увечері ваша дитина заявляє про те, що вона не піде більше до школи. Ви починаєте переконувати свого малюка не відмовлятися від такої чудової можливості отримати знання, знайти нових друзів, розкрити свої таланти і зробити це в одному місці – в школі. Допомогти своїй дитині можна, уважно вислуховуючи його переживання і скарги. Далі вивчаємо перелік і усуваємо причину. У більшості випадків буде корисно відвідати шкільного психолога або іншого компетентного спеціаліста.

Надмірне навантаження П’ять-шість уроків в школі, 4-5 годин виконання домашніх завдань, щоденні заняття в гуртках і секціях виснажують незміцнілий дитячий організм із великою швидкістю. Недосипання годину-півтори впродовж декількох днів призводить до зниження пам’яті, уваги, а отже, працездатності. Стомлення, що накопичилося, призводить до нервових зривів і відмову відвідувати школу. Що робити?

Скласти відповіний режим дня. Ваше завдання – забезпечити дитині сон тривалістю не менше 9-10 годин, здорове харчування і рухову активність на свіжому повітрі. Вибираючи додаткові заняття, віддавайте переваги спортивним секціям, де ваша дитина випліскуватиме заряди енергії і заразом задовольнить біологічну потребу в русі.

Конфлікт з учителем Якщо конфлікт з учителем у вашої дитини, то необхідно поспілкуватися із своєю дитиною і вчителем. Дитину важливо підтримати, допомогти у вираженні негативних емоцій. Спробуйте разом поміркувати, як висидіти тривалі уроки, як подолати неуважність. У особистій розмові з вчителем не виніть і не звинувачуйте, вислухайте, над чим треба попрацювати вашій дитині і вам. Намагайтеся заручитися його підтримкою, адже союзник у вигляді досвідченого доброзичливого педагога – подарунок долі у справі успішної освіти і розвитку вашої дитини.

Складні стосунки з однокласниками Зазвичай саме дружний клас виявляється тим магнітом, який притягує дитину до школи. Якщо у вашої дитини не склалися стосунки в класі, він став центром агресії однокласників, поза сумнівом, відвідування школи для нього буде гірше каторги. Часто діти, що піддаються нападкам, своїми реакціями на підбурювання самі провокують таке відношення однокласників. І не обов’язково при цьому діти мають якісь особливості (носять окуляри, повненькі або гаркавять). Важливо, що дитина не може управляти своїми емоціями, на провокації реагує гостро, неадекватно: у відповідь на жарт з кулаками кидається на кривдника, ридає від того, що смикнули за косичку.

Це підкріплює агресивні дії забіяк. Що робити? Як вже стало традицією, треба підтримати і вислухати дитину, розповісти, як виходили самі з подібних ситуацій. Надайте своїй дитині більше самостійності, підкріплюйте його упевненість в собі; штучно створюйте умови для тісного спілкування і дружби з однокласниками.

Складнощі у навчанні Низька успішність може викликати у вашої дитини стійке небажання ходити до школи. Труднощі у навчанні можуть бути викликані невмінням дитини вчитися, організовувати свою діяльність, ефективно запам’ятовувати, управляти своєю увагою; недоліками розвитку уваги, пам’яті, уміння мислити; особливостями нервової системи – повільністю, тривожністю. Крім того, якщо у школяра не сформувалася мотивація до такого важкого і виснажливого, але необхідного навчання, і він зіткнувся з першими невдачами і труднощами, це може привести до зниження інтересу до навчання, втрати віри у свої сили.

Що робити? Для вирішення цієї складної проблеми звертайтеся до фахівців – психологів, вчителів.

Бажаю вам, щоб шкільні роки стали для вас і вашої дитини дійсно чудовими!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Чому дитина не хоче йти до школи? Проблеми учня молодших класів
Чому дитина не хоче йти до школи? Проблеми учня молодших класів
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email