|  | 

Чому потрібно охороняти природу (твір-роздум)

Я робив уроки, коли раптом на аркуш зошита впала червона крапелька і стала рухатися. Потім вона завмерла, і я її розглянув. Це була кругла, червона, блискуча, з темними плямами на спинці божа корівка. Я дбайливо посадив її на долоню і вийшов на балкон.

Божа корівка довго не роздумувала, швидко полізла до пучки, розправила крильця й полетіла в небо. Я повернувся до кімнати, сів за письмовий стіл і задумався. Божа корівка нагадала про дивну екскурсію в Краснокутський район Харківської області.

Там дослідна станція садівництва створила невеликий заповідник… божих корівок. Туди й вирушили ми з класом. Екскурсовод пояснив нам, що в заповіднику живуть двадцять три види таких жуків, яких у народі називають сонечком.

Божа корівка знищує комах – шкідників сільськогосподарських культур. Фруктовий сад займає сотні гектарів, але завдяки допомозі божих корівок тут немає необхідності використовувати для захисту плодових дерев хімікати. От і виходить: учені охороняють божих корівок, вони, у свою чергу, захищають урожай.

Відвідавши станцію садівництва, ми не відразу повернулися до міста. Погуляли в навколишньому лісі, а ліси поблизу Краснокутська старі, красиві. Там учителька звернула нашу увагу на мурашник. Мурахи охороняють рослини від небезпечних грибків-паразитів.

От чому мурахи охороняються працівниками лісового господарства.

А ще узлісся краснокутських лісів облюбували фазани – цього великого промислового птаха з яскравим оперенням розводять мисливські господарства. Учителька нам розповіла, що фазан – дуже корисний птах. Він знищує шкідників сільськогосподарських культур, як і дрохва, котру також почали розводити в селах. Вона охороняється державою.

За фазанами і дрохвами полюють браконьєри.

Під час екскурсії ми довідалися, що в лісах під охороною знаходяться і сови, і кажани. Вони – санітари лісу, селяться в дуплах старих дерев і часто гинуть під час вирубки лісу. …Кажани – не рідкість у місті. Тут вони оселяються на горищах будинків.

Я бачив кажанів зі свого балкона. Коли стемніє, вони гасають у повітрі, як ластівки

Добре, що й божа корівка може залетіти до кімнати, і кажан промайне над головою, горобці і ластівки цвірінькають, і світ навкруги зелений. Без усього цього людині не прожити. У свою чергу, рослинний і тваринний світ залежить від людини.

От чому природу треба берегти.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Чому потрібно охороняти природу (твір-роздум)
Чому потрібно охороняти природу (твір-роздум)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email