|  | 

Чому важливо оберігати рідну мову від забуття?

Рідна мова – це невід’ємна частина рідного краю. Це душа народу. Звуки рідної мови чує й сприймає дитина ще з колисковою, яку співає їй мати, і супроводжує мова дитину протягом усього життя.

Ніжна й співуча, вона звучить у серці кожного з нас. І хоч протягом усієї нашої історії вона зазнала чимало утисків, все ж неухильно пробивала собі шлях до визнання. Але скільки негод довелося їй витримати! Закривалися школи з українською мовою навчання, її було практично витіснено з Галузі науки і техніки, вищих і середніх навчальних закладів, з багатьох державних установ, вона майже перестала звучати в містах. Довгий час українська мова вважалася “мужицькою”, “непрестижною”.

Усі ці деформації суспільно-політичного життя привели до падіння всього українського, передусім мови. А багато хто з українців, будучи лакеями за натурою, відмовлявся від рідної мови. Але забути рідну мову – це все одно, що забути рідну матір, яка виростила й викохала тебе.

Кожен знає, до чого веде руйнування чи заперечення рідної мови. Це деградація, виродження, занепад. Тому люди завжди берегли цю живильну криницю – мову, з якої черпали силу для духовного здоров’я і наснаги. І спасе того в недолі Наша мрія золота, Наше гасло і мета: Рідна мова в рідній школі – писав відомий поет Олександр Олесь.

Зникне мова – зникне й народ. Тому мову треба оберігати як найцінніший, найдорожчий скарб. Втрата мови веде до зникнення самої нації.

Тож станемо перед Богом на коліна, Схилимо у шані голови свої, Щоб наша мова, рідна, солов’їна Цвіла, як весняні гаї – зауважує поет С. Воробкевич. Я вважаю, що кожна людина, як справжній патріот своєї країни, повинна берегти й шанувати цей великий скарб – рідну мову, бо в ній наша велич, наше безсмертя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: Чому важливо оберігати рідну мову від забуття?
Чому важливо оберігати рідну мову від забуття?
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email