|  | 

Чому я не хочу повертатися до СРСР? – Іван Багряний

Іван Багряний (1906-1963 pp.)

“Чому я не хочу повертатися до СРСР?”

І. Багряний – не лише відомий письменник, а й публіцист. Особливу увагу привертає його памфлет “Чому я не хочу повертатися до СРСР?”, написаний 1946 р.

Це ніби перша політична декларація прав і гідності людини й нації, протест проти московсько-більшовицького тиску.

Твір вийшов друком у розпалі примусової репатріації (повернення на батьківщину) колишніх радянських громадян. Цей захід супроводжувався насильством, тортурами, знищенням.

Колишні арештанти, “остарбайтери”, полонені з України ховалися під чужими іменами, видавали себе за людей інших націй, не сміли зізнатися, хто вони й звідки.

Брошура-лист Багряного сказала все за них. Сказала кількома мовами, будучи перекладена також англійською, іспанською, італійською та іншими мовами. Кожен “остівець” читав її, пригортав до грудей і показував чужинцям як своє посвідчення.

Письменник-публіцист повернув людині її політичну пам’ять. Він згадав, як у нього на очах московські більшовики вбили його дядька і діда, як було розстріляно відродження його народу та вчинено геноцид.

Комунізм, на думку Багряного, – найновіша фаза російського імперіалізму і засіб знищення підвладних йому націй, у тому числі української. Проти цього й починають боротися свідомі українці-емігранти.

Блискучий памфлет І. Багряного “Чому я не хочу вертатися на “родіну”” (він має ще й таку назву) став документом доби і дещо відкрив ” залізну завісу “, прозвучавши гнівним осудом тоталітарного режиму. Він сказав те, чого не могли висловити тисячі емігрантів, і послужив реабілітаційним листом для них в очах світової громадськості.

Творчість Івана Багряного довела, що сповнене небезпек, пригод, трагедій, зрад життя письменника не знищило в ньому віри в перемогу добра над злом. ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Чому я не хочу повертатися до СРСР? – Іван Багряний
Чому я не хочу повертатися до СРСР? – Іван Багряний
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email