|  | 

Чотири шаблі – Юрій Іванович Яновський

Юрій Іванович Яновський (1902-1954 pp.)

“Чотири шаблі”

Роман “Чотири шаблі” розповідає про події громадянської війни в Україні. Перемога революції створила умови для відродження романтизму. Саме романтизм козаччини спонукав чотирьох друзів – героїв роману “Чотири шаблі”: Шахая, Остюка, Талата і Марченка – сформувати бойовий загін для захисту революції.

Під час весілля Шахая у церкві, де відбувалось вінчання, друзі побачили козацькі розписи, на яких зображувалась боротьба козацтва з ворогами. Проймаючись національною свідомістю, друзі вирішили захищати свою землю так, як це робили героїчні предки.

Роман побудований у пісенній формі. А оскільки пісня – один із найлаконічніших художніх жанрів, то в романі опущено так звані воєнні будні, завдяки чому досягнуто стислості й ліризму в художньому осмисленні теми.

В пісенному зачині автор називає друзів – “чотири паростки міцного дуба” (тобто сини великого народу). Вони різні, але об’єднані спільною метою – захистити країну.

Письменник романтизує подвиги друзів, показує військову звитягу, козацьку відвагу та надзвичайну силу. Роман складається із семи окремих розділів – новел, що також Стало новаторством в українській літературі. ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Чотири шаблі – Юрій Іванович Яновський
Чотири шаблі – Юрій Іванович Яновський
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email