|  | 

Чудо в черевику – СТЕПАН ОЛІЙНИК Скорочено

Як відомо, всі ледачі Ждуть легенької удачі (Без труда щоб їм везло!). Так і з Васею було. Вчиться Вася в п’ятім класі.

Якось друг і каже Васі: – Знаю чудо я одне. Чудо справді чарівне. Будеш мати без мороки Ти п’ятірки за уроки. Лиш зроби, мій друже, так: Роздобудь собі п’ятак,

Приліпи його, мов латку, В черевик під ліву п’ятку. Узувайся і ходи. Піде діло – хоч куди!

Це я, – каже, – перевірив. – …Вася здуру і повірив. Ліпить Вася Боровик

П’ять копійок в черевик. Взувся, тупнув, взявсь у боки: – Більш не вчитиму уроки: Повезе мені і так, Під п’ятою ж є п’ятак! Вранці йшов і всю дорогу Припадав на ліву ногу.

Ось і школа, ось і клас. Арифметика якраз. – Боровик, іди до дошки! – Вася встав, пом’явся трошки, На п’ятак натис – дарма! Де ж те чудо? Щось нема. …За годину викликають,

З географії питають. Вася встав – ні в сих ні в тих, Замість чуда – в класі сміх. Мав мороку він велику, Бо п’ятак у черевику Відіграв одну лиш роль – Надавив йому мозоль!

Закінчилися уроки – Бігли учні в різні боки. Ну, а Вася Боровик Ледве тяг свій черевик. Під п’ятою п’ять копійок, А у сумці – стільки ж двійок!

Коментар

Багато людей, лінуючись працювати, сподіваються на удачу. Вони ворожать, думають та гадають, як то воно буде, замість того, щоб серйозно підготуватися до справи, до якогось випробування. Такий і герой гуморески С. Олійника “Чудо в черевику” Вася Боровик. П’ятак у черевику йому не допоміг, лише мозоль надавив, і кілька двійок хлопець усе-таки отримав.

Отже, наполеглива праця – найкращий спосіб досягти успіху. Після такої насмішки навряд чи кому захочеться бути Васею Боровиком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Чудо в черевику – СТЕПАН ОЛІЙНИК Скорочено
Чудо в черевику – СТЕПАН ОЛІЙНИК Скорочено
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email