|  | 

ЦІКАВИНКИ ПРО МАТЕМАТИКУ

Якщо хочеш досягнутиУ житті своїм вершин Математику збагнути Мусиш тонко, до глибин.

Калькулятор і комп’ютер, – Хто сьогодні їх не зна? Та за пояс їх запхнути Може світла голова. Якщо хочеш бізнесменом Після школи, друже стать,

Аксіоми й теореми Мусиш добре пам’ятать. Якщо лікарем ти станеш, То, колего, тут затям Коли десь помилишся – Хтось поплатиться життям.

Не кажу про космонавтів, Вчителів і моряків. Та коли чогось не знав ти,

Час це вивчити настав. Не махай на все рукою, Не лінуйся, а учись Бо чого навчишся в школі,

Знадобиться ще колись! ЦІКАВО ЗНАТИ…В стародавній Греції вважали, що числа створили боги, а тому вони мають начебто магічну силу. Церковники пізніших часіввсіляко підтримували таку думку, надаючи числам містичного характеру. Здавніх часів і по сьогодні вважали, що 13 – нещасливе число.

Згодом йоговважали чортовою дюжиною. Віра в те, що з числом 13 пов’язані неприємності, життєві невдачі, поширена в багатьох країнах. Наприклад, у 1930 році в Лондоні кілька тисяч чоловік підписали петиціюз вимогою зняти з будинків усі тринадцяті номери.

Французький журнал”Я’Експрес” розповідає, що деякі високопоставлені державні чиновники СШАта інших країн ніколи не входять до кімнати з номером 13. Число 12 у стародавньому Вавілоні вважалося “священним”, тому що цечисло має багато дільників (2; 3, 4, 6, 1 і 12), ним зручнокористуватись при вимірюванні. Звідси й поділ року на 12 місяців, доби – на 24 години (двічі по 12), години – на 60 хвилин (п’ять раз по 12) іт. д. Чисел існує безліч. Яке б велике число ми не назвали, додавши до ньоголише одиницю і матимемо, ще більше число. Космонавт-2 Г. С. Титов, зробивши 17 обертів навколо Землі, пролетів відстань майже в 1 млн. км, Землі, пролетів відстань майже в 1 млн. км, що значно перевищує довжину шляху від Землі до Місяця і назад.

Алемільйон можна назвати карликом порівняно з таким числовим велетнем, якмільярд. Якщо почати лічити підряд до мільярда – 10-річним хлопчиком, працюючи по 9 годин на добу, то закінчиш лічбу глибоким стариком. А те, що організм людини дорослої складається приблизно з 20 тисяч мільярдівклітин, навіть важко собі уявити. Хвилина – це зовсім малий проміжок часу, а мільярд хвилин – це більш як19 століть.

Секунда порівняно з годиною нам здається миттю. А мільярд секунд – цеблизько 32 років. АНЕКДОТИДва школярі. Один говорить: – Вже не знаю, чи вірити нашому вчителю математики… Учора він сказав, що 6+4=10, а сьогодні, що 7+3 теж =10…

Учитель: – А тепер я доведу вам теорему Піфагора. Ледар із задньої парти: – А чи коштує? Ми віримо вам на слово.

– Якщо в тебе є долар і твоя мати дасть тобі долар, скільки в тебе буде грошей? – Один долар, міс. – Так ти просто не знаєш арифметики – Це ви не знаєте моєї матері, міс.

– Скажи, якщо один плюс один буде два, а два плюс два буде чотири, скільки буде чотири плюс чотири? – Це несправедливо, міс. Ви завжди відповідаєте на легкі питання, а мені дістаються найважчі.

Вчителька пояснює дітям ділення. Написала на дошці “2:2” і запитує: – Діти, хто знає, що це означає? – Нічия! – підскакує з першої парти Женя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ЦІКАВИНКИ ПРО МАТЕМАТИКУ
ЦІКАВИНКИ ПРО МАТЕМАТИКУ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email