|  | 

Давидові Псалми

Псалми (в перекладі з грецької “пісня”) є піснями релігійного змісту, що були зібрані в Псалтирі і приписувались царю Давиду. Давид (приблизно 1085 р. до н. є. – 1016 р. до н. є.) – це історична постать, давньоєврейський цар. Відомо, що Давид народився у Віф-леємі Юдейському, а приблизно 1055 року став Юдейським царем, а згодом – Ізраїльським царем, а Єрусалим зробив столицею царства. У Єрусалимі Давид збудував знаменитий палац, до якого було перенесено Ковчег Заповіту.

Помер у віці 70 років, полишивши по собі 20 дітей від 8 жінок. В історії Ізраїлю Давид відомий як цар, піснетворець, будівничий, музикант і співець, вважається автором 73 Псалмів. За Біблією Давид був восьмим сином віфлеємського пастуха Ієсея, якого за Божою волею мав розшукати і помазати на царство замість царя Саула пророк Самуїл. Але Давид залишився у батьківському домі.

Деякий час потому царя Саула полишив Божий Дух, і він став завжди засмучений. Задля його розваги знайшли чоловіка, який добре вмів грати на арфі і співати – Давида. Саул полюбив співака і звелів лишитись біля себе, щоб розважав своїми піснями – про Бога, його милосердя і благодіяння. Ці пісні називаються псалмами і складають книгу Псалтир. Псалом 1 У псалмі розповідається про те, якими мають бути вчинки та поведінка лю – ‘ дини, яка прагне бути щасливою.

Лейтмотивом псалма є виконання Божих заповідей. Достойним набожним людям протиставляються безбожники і злочинці, яких аморальна поведінка приводить до страждань і загибелі. Псалом будується на антитезі “грішники – праведники”, а його мова є багатою на афоризми та різноманітні художні засоби порівняння (праведник, “як птах”, “як дерево”), символи (шлях – життєва дорога) тощо.

Псалом 149 Псалом прославляє благодіяння і милість Господа. У псалмі говориться про право судити народи, племена, царів, якщо сам – святий, тобто безгрішний. А щоб бути безгрішним, треба бути “смиренним” і виконувати Божі заповіді.

Мова псалма багата на різноманітні творчі засоби: зустрічаються анафори, синоніми, епітети (кайдани залізні, меч двосічний).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Давидові Псалми
Давидові Псалми
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email