|  | 

День Матері

У багатьох країнах світу відзначають День матері, правда, в різний час. При цьому, на відміну від Міжнародного жіночого дня 8 березня, в День матері вшановуються тільки матері та вагітні жінки, а не всі представниці слабкої статі. За деякими джерелами традиція святкування Дня матері бере початок ще в жіночих містеріях стародавнього Риму, призначених для шанування Великої Матері – богині, матері всіх богів.

Також відомо, що в Англії XV століття відзначалася так звана “Материнська неділя” – четверта неділя Великого посту, присвячена вшануванню матерів по всій країні. Поступово це свято набуло іншого значення – вшановувати стали не матерів, а “Матір Церкву”, так що свято стало частково церковним. Саму ідею святкування Дня матері в світі приписують американській активістці Джулії Уорд Хоув, яка опублікувала в 1872 році прокламацію Дня матері, а також вчительці з Графтона в Західній Вірджинії Ганні Джарвіс, яка у 1907 році організувала меморіальну церемонію на честь пам’яті своєї померлої матері.

Ця церемонія матері пройшла 10 травня. Джарвіс також надіслала листа міністрам, бізнесменам і політикам з проханням установити День матері в країні. Але за змістом це був швидше День Миру. Узаконив свято Дня матері в США американський Президент Вудро Вільсон 8 травня 1907 року Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни, а ще понад 30 країн відзначають День матері в інші дні..

День Матері у другу неділю травня відзначають також Мальта, Данія, Фінляндія, Німеччина, Італія, Туреччина, Австралія, Японія, Бельгія, Україна, Естонія. Мальтійці відзначають День матері з незапам’ятних часів. Історики вважають, що сама традиція бере початок ще в жіночих містеріях стародавнього Риму, призначених для шанування Великої Матері – богині, матері всіх богів. У Німеччині перший День матері відзначили 13 травня 1923 року. У Фінляндії День матері почали відзначати офіційно з 1927 року в друге неділю травня.

В цей день вивішують прапори, діти готують подарунки для мам, а тата намагаються в цей день на кухні, кожен у міру своїх здібностей і можливостей. Вітають також і бабусь. В Естонії День матері відзначають з 1992 року в друге неділю травня.

В цей день вивішуються прапори. Напередодні в дитячих садах проходять ранки, а в школах – концерти для мам, діти дарують мамам саморобні листівочки та подарунки. В Україні День матері почали відзначати ще в 1929 року, в Галичині, але з часом про нього забули.

Сьогодні цей день відзначають у другу неділю травня, скромно, без урочистостей. У Греції День матері відзначається 9 травня. Історія свята ведеться з часів античної Греції, коли греки відзначали навесні день матері всіх богів, Геї. В Росії День матері відзначається в останню неділю листопада з 1998 р. на підставі Указу Президента РФ Б. М. Єльцина. В цей день за традицією вітають жінок, що досягли успіхів у вихованні дітей, багатодітних мам і матерів-одиначок.

У Білорусії День матері відзначається 14 жовтня з 1996 р. відповідно до розпорядження президента республіки А. Г. Лукашенко. Отже, День матері відзначається: в Австралії – у другу неділю травня; в Аргентині – в жовтні; в Вірменії 7 квітня відзначають День материнства і краси. в Білорусії – 14 жовтня; в Бельгії – в друге неділю травня; у Німеччині – у другу неділю травня; в Греції – 9 травня; в Грузії – 3 березня; в Данії – в друге неділю травня; в Індії – в жовтні; в Іспанії – 8-го грудня; в Італії – у другу неділю травня; в Лівані – в перший день весни; в Литві – у першу неділю травня; на Мальті – у другу неділю травня; в Норвегії – в другу неділю лютого; в Польщі – 26 травня; в Португалії – 8-го грудня; в Росії – в останню неділю листопада; в Сербії – в грудні; в США – у другу неділю травня; у Туреччині – в друге неділю травня; в Узбекистані 8 березня відзначають як День матері; в Україну – у другу неділю травня; у Фінляндії – у другу неділю травня; у Франції – в останню неділю травня; у Швеції – в останню неділю травня; в Естонії – у другу неділю травня; в ПАР – у першу неділю травня; в Японії – у другу неділю травня;

В Україні День матері святкували з 1929 року. Ініціатором впровадження Дня матері була Олена Кисилівська, редактора тижневика “Жіноча доля”. Але з часом про це свято було забуто, і згадали про нього в Україні лише 10 травня 1999 року, коли указ про святкування Дня матері підписав президент України Леонід Кучма. День матері відзначається щорічно у другу неділю травня. В 2011 році День матері ми святкуємо 8 травня. Безумовно, День матері – одне з найбільш зворушливих свят, тому що всі ми з дитинства і через все життя до своїх останніх днів несемо в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї матері, яка все зрозуміє, пробачить, притисне до серця і буде самовіддано любити свою дитину незважаючи ні на що.

День матері – сімейне свято, і це важливий момент у вихованні дітей. Саме діти повинні пізнати, відчути, ким є для них мати, що зробила вона для них і якої пошани заслуговує. У щасливої матері зростають щасливі діти, тому давайте робити життя наших матусь прекрасним! У цей день від усієї душі вітаємо дорогих мам зі святом!

Для вас, любі матусі, найкращі квіти, найщіріші побажання, найніжніші поцілунки!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: День Матері
День Матері
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email