|  | 

ДЕНЬ СВЯТОГО СИМОНА ЗІЛОТИ

Це дуже давнє язичницьке свято, що припадає на 23 травня, яке з запровадженням християнства на Русі було “опоряджене” як день святого апостола Симона Зілота. Святитель Симон (III століття) спочатку був послушником Києво-Печерської лаври, потім був зведений на Володимирську кафедру. Він склав дев’ять переказів про святих Печерських угодників, які згодом лягли в основу Києво-Печерського патерика.

Народна традиція пов’язує назву не з іменем апостола, а зі словом “зілля”, можливо, “золото”. До речі, у цей день може пощастити – людина зовсім випадково знайде скарб. За народними уявленнями, цього дня чарівниці та знахарки йдуть до лісу збирати магічне зілля.

Збирати чудодійні рослини слід правильно: спочатку перед рослиною стати обличчям до сходу сонця, а потім обернутися на захід і зірвати рослину, супроводжуючи дії спеціальними примовляннями, і Зібране зілля вживають від усяких хвороб.

Після того як усе необхідне зілля зібране, і молодиці, і старі баби сідають до святкового столу. Іноді роблять навпаки: спочатку готують усілякий смачний харч, а потім ідуть разом до лісу.

Старі люди кажуть, що збирати чарівне зілля необхідно обов’язково без одягу, оскільки в противному разі рослини не матимуть сили при лікуванні. Тільки дітям дозволяється не роздягатися. Ще одна умова: зібрати зілля треба до того, як роса впаде, бо після вже воно сили не матиме.

Важливий момент: майже всі європейські народи мають традицію очищення водою цього дня, тож купайтеся на здоров’я!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ДЕНЬ СВЯТОГО СИМОНА ЗІЛОТИ
ДЕНЬ СВЯТОГО СИМОНА ЗІЛОТИ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email