|  | 

Деякі історії походження Свята 8 Березня

У 1911 році це свято вперше відзначалося 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Тоді більше ніж мільйона чоловіків і жінок взяли участь в маніфестаціях. Крім права обирати і займати керівні посади, жінки домагались рівних виробничих прав з чоловіками. Згодом свято відзначили 12 травня 1912 року і в Росії.

Вперше Міжнародний жіночий день відзначався в 1913 році в Петербурзі. У проханні на ім’я міського голови було заявлено про організацію “…наукового ранку по жіночому питанню”. Влада надала дозвіл, і 2 березня 1913 року в приміщенні Калашниковської хлібної біржі на Полтавській вулиці зібралось півтори тисячі людей. Порядок денний наукових читань включав питання: право обирати для жінок; державне забезпечення материнства; про дороговизну життя. У наступному році в багатьох країнах Європи 8 березня або приблизно в цей день жінки організували марші на знак протесту проти війни.

У тысяча девятисот семнадцатого році жінки Росії вийшли на вулиці в останню неділю лютого з лозунгами “Хліба і миру”. Через чорити дні імператор Микола II зрікся престолу, тимчасовий уряд гарантував жінкам виборче право. Цей історичний день випав на 23 лютого за юліанським календарем, який того часу використовувався в Росії, і на 8 березня за григоріанським календарем. Міжнародний жіночий день 8 березня з перших років Радянської влади став державним святом. З 1965 року цей день став вихідним.

Згодом сформувалася і традиція святкування. Цього дня на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики у відношенні до жінок. Поступово Міжнародний жіночий день в країні губив своє політичне забарвлення і ставав гарною традицією привітання ніжної половини населення. Чоловікики в цей день особливо уважні до жінок, дарують весняні квіти, частіше говорять компліменти.

У школах, садочках та вищих навчальних закладах проводять різноманітні ранки, концерти чи просто вечори привітань. Свято 8 березня залишилося в переліку державних свят України. Відзначається також Міжнародний жіночий день і в країнах СНД: в Азербайджані, Білорусії, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдові, Росії, Таджикистані, Туркменії, як Міжнародний жіночий день; в Узбекистані як День матері; у Вірменії його відзначають 7 квітня, як День материнства і краси.

Зараз свято 8 Березня – це ще одна чудова нагода привітати усіх жінок – мам, бабусь, сестер, подруг і коханих! Ще раз сказати як ви, чоловіки, їх цінуєте і дуже сильно кохаєте! І не обмежуйтеся лише цим святом – ми, жінки, і задоволенням будемо приймати вашу увагу, подарунки і просто ніжні слова цілий рік!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Деякі історії походження Свята 8 Березня
Деякі історії походження Свята 8 Березня
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email