|  | 

Дім – це цілий світ

Дім – це цілий світ З давніх-давен у народі існували правила, згідно з якими в помешканні суворо заборонялося сваритися. Наприклад, не можна було сваритися біля порога, бо під ним, вважалося, перебувають духи предків, що оберігають родину. Якщо потурбувати їх сваркою, то вони образяться і принесуть нещастя.

Заборонялося сваритися біля вікна, оскільки вважалося, що на вікні перебувають охоронці-ангели, які пильнують дім, дитину. Вони бояться лайки, якщо її чують, тікають, залишивши дім напризволяще. Не годилося сваритися й біля печі, особливо, коли в ній горів вогонь.

Піч вважалася уособленням сімейного добробуту й охоронцем родинних таємниць. “Що за піччю діє, то він знає”, – говорили про людину, яка була добре обізнана з чиїмись родинними справами. Народ вірив: якщо шанувати піч, то вона дасть силу, достаток, здоров’я. Негідна ж поведінка в хаті, сварки могли осквернити піч. Ось чому жінка, якщо було сказано щось недобре, промовляла: “Шануючи сонечко святе і піч…”, а зачинаючи розмову про щось неприємне, промовляла: “Не при печі згадуючи…” Закликаючи когось до порядку, казали: “Мовчи, бо піч в хаті”, а чоловік, утримуючись від лайки, вигукував: “Сказав би, та піч в хаті!”

Таким чином, у помешканні фактично не залишалося місця для сварки. Це дисциплінувало людей, не дозволяло їм вирішувати свої взаємини з близькими людьми конфліктним шляхом. Дім – це цілий світ, маленька незалежна держава зі своїми законами, традиціями, яких необхідно дотримуватися.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Дім – це цілий світ
Дім – це цілий світ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email