|  | 

“Діти війни” у повісті “Первінка” – IІ варіант – МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ

6 клас

МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ

II варіант

В оповіданні Миколи Степановича Вінграновського зображується життя українського села в останній рік Другої світової війни. Однією з головних діючих осіб є хлопець Миколка. Йому дванадцять років, як і мені.

Але Миколці довелося дорослішати під час війни. Тому він більш серйозний і розсудливий, ніж повинен бути хлопець його віку. Мені і моїм товаришам не доводиться піклуватись про хвору маму і менших братиків і сестричок, про те, щоб було що їсти. Мати довірила йому гроші і таку серйозну річ, як купівля корови. Миколка сам пішов до містечка на базар, сам вибрав і купив корову. Її звали Первінкою, тому в оповідання така назва.

Купівля корови – то була визначна подія. В дорозі хлопець знайшов, чим нагодувати і її, і себе, де переночувати. На другий день по дорозі додому він знайшов щавель. Що б зробив сучасний хлопець його віку?

Поїв би та й пішов, а то й не куштував би. А Миколка поїв, нагодував Первінку, нарвав додому. Він йшов і роздумував, як буде рвати щавель, як і чим буде годувати корову.

Адже трави ще не було. Йому доводиться думати і робити, як дорослому. Ніколи бавитись, грати у футбол.

Дітям в роки війни і в повоєнний час довелось подорослішати раніше, бо вони несли на собі тягар дорослих проблем. Багато чоловіків загинуло на війні, прийшло інвалідами. А треба було піднімати зруйновані промисловість та сільське господарство. От і доводилось хлопцям-підліткам заміняти чоловіків.

Тому і закінчилось в них дитинство раніше. Його відняла війна.

Мій дідусь теж, як і автор оповідання, 1936 року народження. Навесні 1945 йому було 8 років. Дідусь згадував, що в селі були самі жінки, і землю теж орали на коровах. В оповіданні ще орали поле за допомогою літака. А дідусь згадував, що його мама і інші жінки впрягалися замість коней, яких не було, та замість корів, щоб ті відпочили, та орали на собі, щоб посіяти хліб.

Такі спогади слухати цікаво і сумно. Шкода дітей, в яких війна, як у мого дідуся, забрала і дитинство, і батька.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: “Діти війни” у повісті “Первінка” – IІ варіант – МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ
“Діти війни” у повісті “Первінка” – IІ варіант – МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email