|  | 

Дитина землі й неба (образ Планетника у повісті-притчі Б. Харчука “Планетник”) О. СТОРОЖЕНКО, Б. ЛЕПКИЙ, Л. КОСТЕНКО, Б. ХАРЧУК, Е. ГУЦАЛО, Л. ПОНОМАРЕНКО – ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ ЛЮДИНА?”

7 КЛАС

“ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ ЛЮДИНА?”

О. СТОРОЖЕНКО, Б. ЛЕПКИЙ, Л. КОСТЕНКО, Б. ХАРЧУК, Е. ГУЦАЛО, Л. ПОНОМАРЕНКО

Дитина землі й неба (образ Планетника у повісті-притчі Б. Харчука “Планетник”)

Люди не люблять тих, хто чимось виділяється серед них. Такі особи зазвичай самотні. Про одного з них, Планетника, і розповіла Олена Булига головному героєві однойменного твору Б. Харчука.

Планетник з дитинства був не схожим на інших дітей. “Він, як усі ми, прилетів з вирію казки на свій берег”. Тоді він ще не знав, що судилося йому бути бурівником, хмарником.

Жили вони з матір’ю бідно, навіть штанів у хлопця довго не було. Єдиним їхнім багатством було море квітів, що росли коло хати. Тому не дивно, що Планетник з дитинства кохався у красі й сам намагався виростити квітку. Це був нарцис. Здавалося, що він усю душу вклав у цю квітку, з нетерпінням чекаючи того, щоб вона розквітла.

Та страшна негода з дощем і градом знищила нарцис. І тоді поклявся Планетник, що “стане над громом”. Усе його подальше життя було прагненням здійснити свою мрію.

Зростав Планетник, але залишався самотнім серед людей: “сам і сам – завжди сам”. Був він мрійливим і розумним, мав “лагідну, стриману й мовчазну душу”, її якій жили “всесвітня тривога – великий страх, але ще більша цікавість і безбоязка, невтолима жадоба пізнання”. А ще у його душі назавжди оселилася краса. Багато мудрих істин розкрив йому дід Капуш, багато чого сам навчився, спостерігаючи за природою.

Тому й знався добре на землеробстві. “І не було такої праці, яку не подужав би або якої цурався б”. Бо здавна відомо, що “світ збудувався і держиться на двох силах – на потузі любові й на потузі терпіння. …З любові й терпіння народжується людина і хліб”.

Єдине, що не ладилося, – це стосунки з людьми. Хотів він жити у злагоді з односельцями, та вони не завжди хотіли цього. Тому й звинувачували його у всіх своїх невдачах: у відсутності снігу взимку, а дощу влітку, у літній спеці, що висушувала поля.

Людська злоба була настільки великою, що вирішили вони спалити Планетника.

Та врятувала юнака мати. Його улюбленою квіткою, нарцисом, мати відчинила усі двері холодної, і пішов Планетник у вічність.

Чому так сталося? Можливо тому, що “краса безборонна і беззахисна у світі…”, і завжди мають бути ті, хто сприйматиме цю красу. А ще люди забувають, що “ми всі, мов листя на дереві, – кожен листочок інакший”, і не дуже сприйманіютьтих, хто чимось відрізняється від усіх. Так вони не сприймали Планетника, вважали його чарівником, заздрили йому.

А “хіба є більше зло, як тупа і сліпа заздрість?”. Вона й призвела до трагічного фіналу.

Люди не хочуть збагнути одну істину: кожен має право вибору життєвого шляху, головне – не робити зла. Планетник теж зробив свій вибір, не чинив зла, любив красу, жив у гармонії з природою, тому у нього все й було до ладу. Він усе робив “для людських поколінь”, хоча його й не сприймали односельці.

Дитина землі, Планетник, мріяв про небо і назавжди пішов у його безкінечну височінь. А на землі добрі люди зберігають світлу і добру пам’ять про нього. А ще дивовижною згадкою про Планетника є чарівний дзвін, що долинає з неба, коли полям стає тоскно на душі.

Цей дзвін допомагає витримати життєві негаразди і вселяє віру в перемогу добра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Дитина землі й неба (образ Планетника у повісті-притчі Б. Харчука “Планетник”) О. СТОРОЖЕНКО, Б. ЛЕПКИЙ, Л. КОСТЕНКО, Б. ХАРЧУК, Е. ГУЦАЛО, Л. ПОНОМАРЕНКО – ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ ЛЮДИНА?”
Дитина землі й неба (образ Планетника у повісті-притчі Б. Харчука “Планетник”) О. СТОРОЖЕНКО, Б. ЛЕПКИЙ, Л. КОСТЕНКО, Б. ХАРЧУК, Е. ГУЦАЛО, Л. ПОНОМАРЕНКО – ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ ЛЮДИНА?”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email