|  | 

Дітям про Космос

ЗОвсім скоро, 12 квітня, ми будемо відзначати 50-річчя освоєння космосу. 12 квітня 1961 вперше Величезна ракета з першим космонавтом на борту – Юрієм Гагаріним піднеслася в небо. Давайте спробуємо розповісти дітям про космонавтів і космос доступною і простою Мовою.

Отже, першим космонавтом, який піднявся в небо – був Юрій Гагарін. І сталося це 12 квітня 1961 року. З тих пір ми щороку в цей день відзначаємо День ко-монавтики. А як же він полетів в космос?

Полетів Юрій Гагарін у космос на ракеті. Давайте покажемо дітям на простому прикладі, як летить ракета в космос. Надуйте повітряну кульку і затисніть отвір пальцями.

А потім розтисніть пальці і ваша кулька різко вирветься вгору. Це відбувається тому, що повітря виходить з кулі. А коли повітря закінчиться, то кулька впаде.

Наш куля летить як ракета – вона рухається вперед, поки в ній є повітря. Ось приблизно по такому принципу і ракета летить у космос. Тільки замість повітря в неї пальне.

При горінні пальне перетворюється в газ і виривається назад полум’ям. Ракету роблять з декількох частин, які називаються ступенями і в кожному ступені є свій бак з пальним. У першій ступені закінчується паливо-вона відпадає і тут же включається двигун другого ступеня і несе ракету ще швидше і ще вище.

Так до космосу добирається тільки третя ступінь – найменша і легка. Вона і виводить на орбіту кабіну з космонавтом. А після Юрія Гагаріна в космос літали сотні космонавтів. А в 1965 році Олексій Леонов вперше вийшов з ракети у відкритий космос.

Одягнений в скафандр він кілька хвилин висів поруч з кораблем в порожньому просторі. Напевно, багато дітлахи вже знають хто такий робот. Так от, в космосі часто працюють роботи. Тільки схожі вони не на чоловічків, а на загадкові металеві ма-шини, обплутані проводами і датчиками.

Такі роботи допомагають людям досліджувати планети. Наприклад, роботи змогли взяти з Місяця жменю землі і доставити її на Землю для дослідження. Роботи-машини побували на Венері, проникнувши через її отруйні хмари і тепер у вчених є карти цієї планети.

Незабаром на Місяць було запущено роботи-місяцеходи, які їздили по поверхні Місяця і передавали дані на Землю. А зараз навколо нашої Землі літають сотні роботів-супутників. Вони пере-дають на землю інформацію про погоду, стежать за рухом суден в океані. Всі діти люблять дивитися телевізор і розмовляти по телефону. Адже це саме супутники передають наші телефонні розмови і передачі телебачення.

Як? Ви можете побачити на дахах будинків величезні тарілки-це антени, які приймаю сигнали з супутника і передають їх в апарат і в телевізор. Ось такий у нас вийшов короткий і зрозумілий розповідь дітям про космонавтів і космос.

Сподіваюся, ваші дітлахи із задоволенням дізналися про космос і за-цікавилися просторами зоряного неба.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: Дітям про Космос
Дітям про Космос
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email