|  | 

Дія низьких температур на організм людини

Загальна дія на організм низької температури Переохолодження. В основі переохолодження лежить порушення механізмів терморегуляції з порушенням енергетичного балансу і поступовим зниженням температури тіла. Різкі коливання зовнішнього середовища в бік підвищення або зниження температури викликають розлад здоров’я, а нерідко і смерть людини. Так як життєві процеси в організмі можуть протікати в досить вузьких межах температур внутрішнього середовища, то при коливаннях температури зовнішнього середовища фізіологічні механізми терморегуляції вирівнюють температуру тіла, пристосовуючи організм до цих коливань. Якщо ж температура шкірних покривів знижується до 25 ° С або підвищується до 45 ° С, то захисна реакція організму порушується і наступають хворобливі зміни аж до смерті.

Організм людини переносить низьку температуру краще, ніж високу. Однак охолодження зі смертельним результатом можливо і при температурі вище нуля. Виникнення і ступінь виразності загальних і місцевих реакцій при охолодженні залежать не тільки від температури навколишнього середовища, але і від вологості, швидкості руху повітря, характеру одягу, стану організму. Швидкому охолодженню організму сприяють алкогольне сп’яніння, виснаження, перевтома.

На організм людини низька температура робить і місцеве, і загальний вплив. Місцева дія на організм низької температури Відмороження пов’язані з різким пониженням температури тканинної окремих ділянок тіла при збереженні температури організму в цілому на достатньому рівні. В основі відмороження, крім прямого пошкоджуючого дії низької температур, лежать судинні розлади (спазм і подальший параліч судин) з повним припиненням кровообігу в ураженій області тіла.

Фактори, що сприяють місцевому дії холоду: Підвищена вологість та сильний вітер; Пошкодження або захворювання ураженої частини тіла; Наявність місцевих трофічних розладів; Тісне взуття і одяг;

Адинамія; Алкогольне сп’яніння.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Дія низьких температур на організм людини
Дія низьких температур на організм людини
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email