|  | 

Дніпрова Чайка (1861-1927)

Українська література 6 клас

ЗИМОВІ ВІЗЕРУНКИ

Дніпрова Чайка (1861-1927)

Твори Дніпрової Чайки для дітей

Пройняті ідеями гуманізму,

Сповнені вірою в торжество добра над злом.

Надія Вишневська

Дніпрова Чайка (справжнє прізвище та ім’я – Людмила Басилевська) народились 20 жовтня 1861 року в селі Карлівка (тепер Зелений Яр) Миколаївської області в сім’ї священика.

Вчилася в початковій школі при Одеському жіночому монасти рі, а потім – в Одеській приватній гімназії. Закінчивши гімназію, починає педагогічну роботу спочатку як домашня вчителька у багатих сусідів, згодом – у сільській школі. З 1884 року працює в Одесі в приватній гімназії.

1885 року в одеському альманасі “Нива” вперше з’явилося ім’я Дніпровій Чайки – тут було надруковано два її вірші “Вісточка” і “Пісня” та нарис “Знахарка”.

1908 року Дніпрова Чайка переїздить до Києва.

Активно співпрацювала в дитячому журналі “Дзвінок”, цікавилася фольклором. Чималий її внесок у розвиток дитячої літератури – вірші “Зима”, “Весна”, “Голосіння дітвори”, оповідання “Бу ряк”, “Краплі мандрівниці”, казки “Казка про Сонце та його сина”, “Грецька казка”.

Багато пісень з голосу письменниці записав Микола Лисенко. Дніпрова Чайка – автор лібрето опер М. Лисенка “Коза-Дереза”, “Пан Коцький”, “Зима й Весна, або Снігова Краля”, “Весна красна”, “Проводи Сніговика Снігуровика”, текстів до романсів Миколи Лисенка.

Померла Дніпрова Чайка 13 березня 1927 року. Похована в Києві на Байковому кладовищі.

Особливе місце у творчій спадщині Дніпрової Чайки посідає цикл поезій в прозі “Морські малюнки” ( Дівчина-чайка”, “Морське серце”).

Що? Коли? Чому? Як?

1. Яке справжнє прізвище письменниці Дніпрової Чайки? 2. Назвіть деякі біографічні відомості про письменницю. 3. Чому Дніпрову Чайку називають мариністкою в літературі?

4. Який її внесок у розвиток літератури для дітей?1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Дніпрова Чайка (1861-1927)
Дніпрова Чайка (1861-1927)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email