|  | 

До семінару “Правові аспекти дітей дошкільного віку”

Покарання дитини

На питання: “Чому Ви караєте свою дитину?” батьки звичайно відповідають: “Виховую” або “Зриваюся”.

Наскільки є шкідливим, коли ми кричимо або б’ємо дитину? Якщо маляті вже виповнилося два з половиною роки, якщо Ви не зловживаєте своєю владою, не б’єте його з кожного приводу, то це покарання не занадто злякає його і може виявитися навіть корисним. Справа в тому, що в цьому віці дитина вже починає розуміти, що робить щось не те, але самостійно зупинитися може не завжди.

Наприклад, вона почуває себе погано через те, що тупотить ногами на бабусю, кусає сусіда у пісочниці або викрикує образливі слова, але впоратися із собою неспроможна, їй потрібна Ваша допомога, але яка? Спокійні слова вона навряд чи зараз почує. Взяти її за руку та спробувати відвести не завжди можливо (хоча б тому, що Ви самі обурені поведінкою улюбленого малюка, і Вам складно зберігати спокій).

У цьому випадку який-небудь різкий звук або рух (окрик, удар по столі або по попі) подіють на маля протвережувально. Він зупиниться, і з ним уже можна буде розмовляти.

Покарання може бути корисним і в тому випадку, якщо дитина вирішила перевірити межі дозволеного і з’ясувати, до якої межі Мама або тато дозволять їй дійти. Оскільки малюк ще погано орієнтується у світі, батьки повинні показувати йому риску, переступати яку не слід. Але якщо дорослі не спроможні щось забороняти дитині або в чомусь обмежувати її, малюк буде вимагати їхньої реакції будь-якими способами, іноді зважуючись на надзвичайний захід, виводячи їх із себе своєю поведінкою.

Вибухи гніву й покарання можуть допомогти в тому випадку, якщо Ви стримуєте своє роздратування на малюка із кращих побажань.

Нереалізована агресія не зникає та створює напругу в стосунках. Малюк відчуває грозу, що насувається, та інтуїтивно хоче, щоб вона скоріше минула, і на небі знову засяяло сонечко.

Деякі діти (особливо ті, які вже вивчили мамин характер) роблять дрібні хуліганства спеціально, щоб спровокувати Вас на покарання зараз і не чекати страшної розв’язки під назвою: “Моєму терпінню настав кінець”.

Досить часто батьки карають дитину, прагнучи, щоб вона не повторила свою провину надалі. При цьому їхні міркування цілком логічні: у свідомості малюка поганий учинок пов’яжеться з неприємними наслідками, і, щоб уникнути неприємностей, він буде поводитися як належить. У цьому міркуванні є один недолік: навряд чи Вам удасться знайти дитину, що прийшла у цей світ, щоб свідомо всім нашкодити. Швидше за все, вона поводиться так тому, що не зовсім розуміє, що можна, а чого не можна, або не в змозі виконати Ваші вимоги. Можливо, у такий спосіб вона хоче щось повідомити Вам, але Ви не реагуєте на її більш “мирні сигнали.

До речі, іноді батьки самі провокують хуліганську поведінку малюка, підсвідомо вбачаючи в цьому хвацькість і незвичайність.

До тих пір, поки малюкові не виповниться 2-2,5 роки, карати Або Сварити його майже безглуздо, тому що єдине, що він може із цього запам’ятати,- він поганий і його ніхто не любить. У цьому віці дитина ще не відокремлює себе зі світу й не може відповідати за свої вчинки, тому що не розуміє, хто їх здійснює. Нам, дорослим, це здається неймовірним, оскільки ми погано пам’ятаємо цей період нашого життя.

Проте, коли малюк бачить результат своєї діяльності (наприклад, поламану іграшку), він до кінця їй усвідомлює, як це відбулося: чи то він зламав іграшку, чи то іграшка Злі Малася сама. У цьому віці Ви можете навчити дитину володіти собою т;і речами, що її оточують, тільки через розумні, ясні заборони та обмеження

Дитина 2,5-4 років починає усвідомлювати свою окремість ш світу, і разом із цим вона усвідомлює авторство своїх вчинків. У цьому віці малюк розуміє, що певні події та вчинки радують оточуючих і вважаються гарними, а якісь – засмучують, дратують і вважаються поганими. Однак, незважаючи на те, що розуміння вже прийшло, і вміння володіти своєю поведінкою ще недостатньо сформувалася.

Дитина не може взяти на себе всю відповідальність за те, що робить, оскільки в такому випадку почуття провини стане для неї за надто важким тягарем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: До семінару “Правові аспекти дітей дошкільного віку”
До семінару “Правові аспекти дітей дошкільного віку”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email