|  | 

Два дитинства в повісті Володимира Короленка “Діти підземелля”

Відомий російський письменник В. Г. Короленко завжди ставав на захист бідних, знедолених. У повісті “Діти підземелля” він показав два світи дитинства: безтурботне – Васі, Соні та знедолене – Валєка, Марусі. Розповідає читачам про всі події Вася, син судді, хлопчик із забезпеченої родини.

У нього померла мати, через горе віддалився від дитини батько… Здавалося б, куди ж ще гірше? Та Вася знайомиться з дітьми, які мають набагато більше проблем, ніж він. І найголовніша – проблема харчування.

Маленька Маруся виправдовує навіть крадіжку, бо, завдяки вкраденому, може вгамувати голод. Вася порівнює Соню з Марусею. Він бачить, що дівчатка різні не тільки зовні, але є різниця й в їх поведінці, хоча вони й однолітки.

Соня повненька, кругленька, “мов м’ячик”, весела, безтурботна. Маруся худа, виснажена, сама не може ходити, її голосочок наче срібний дзвіночок, який ледь чути. Соня й Вася живуть у гарному будинку, Валєк і Маруся – у підземеллі з каменю, який висотав із дівчини рум’янець, веселощі, сміх і навіть життя.

Вася зрозумів, що є на світі люди, яким живеться ще гірше, ніж йому самому. Дружба з Валєком і Марусею розкрила очі хлопчикові на життя. Ставши дорослими, Вася й Соня клялися на могилі Марусі допомагати бідним і знедоленим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Два дитинства в повісті Володимира Короленка “Діти підземелля”
Два дитинства в повісті Володимира Короленка “Діти підземелля”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email