|  | 

ДЖОНАТАН СВІФТ (1667-1745)

ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА

ДЖОНАТАН СВІФТ (1667-1745)

Джонатан Свіфт народився в листопаді 1667 р. в Дубліні вже після смерті батька. Мати Свіфта змушена була просити притулку в багатих родичів померлого чоловіка. За бажанням дядька, племінник навчався у Дублінському університеті на факультеті богослов’я.

Цей шлях зовсім не приваблював Свіфта, тому його взяли секретарем у будинок відомого дипломата. Там була прекрасна бібліотека, де майбутній письменник проводив увесь вільний час.

Через деякий час Свіфт став одним з найвизначніших політичних журналістів, а згодом і редактором урядової газети. Після того, як своїм виступом проти участі Англії у війні за іспанську спадщину він зіграв на руку партії торі, що готувалася до виборів і перемогла, його очікувала блискуча кар’єра.

Всесвітню славу йому приніс роман “Мандри Гуллівера”. Роман, написаний у 1726 p., був задуманий як пародія на тогочасні романи, але став політичною сатирою на англійські порядки. Усі чотири подорожі в дивовижні, далекі країни описано як звіт мандрівника, що хоче просвітити сучасників, зробити їх кращими, вдосконалити їхній розум, допомогти їм усвідомити себе, свій час.

Автор виступає проти лицемірства, жорстокості й користі панівних класів. Він висміює вади людини, яка не усвідомлює своєї величі, а тому потерпає від ліліпутів. А чого вартий крихітний король, який губиться в кишені Гуллівера і якого піддані величають “наймогутнішим імператором”!

Так само, як і Гуллівер, вихований в улесливості й догідливості, який падає на землю, аби лише йому дозволено було поцілувати руку імператорові та імператриці.

Поступово герой робить висновок про те, що всі королі й імператори – жорстокі, лише прикриваються масками людяності. У першій частині “Мандрів…”, алегорично змальовуючи сучасну йому Англію і своїх співвітчизників, автор широко застосовує іронію й сатиру.

Розповідь про далекі подорожі мас на меті викласти пишу історію й переконати читача в її достемешнності. У ній поєднуються історичні й географічні відомості, а також спостереження за людиною.

Запитання

– Що ти дізнався про ранні роки життя Свіфта?

– Яким був задум роману “Мандри Гуллівера”?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ДЖОНАТАН СВІФТ (1667-1745)
ДЖОНАТАН СВІФТ (1667-1745)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email