|  | 

Емма АНДІЄВСЬКА (народилася 1931 p.)

Українська література 6 клас – О. М. Авраменко

Я І СВІТ

Емма АНДІЄВСЬКА (народилася 1931 p.)

Особливе місце серед сучасних українських авторів посідає незвичайна письменниця й художниця Емма Іванівна Андієвська. Чому незвичайна? Мабуть, ви вже звернули увагу на репродукції її картин, вони й справді не такі, які ви звикли бачити. Істот з великими очима художниця називає комахами-бегемотами.

Зверніть увагу, в одній істоті – малюсінька комаха й величезний бегемот! Правда, незвичне поєднання? А хто сказав, що казка має бути звичайною? Незмінні герої картин Е. Андієвської (комахи-бегемоти) живуть у своєму казковому світі, мабуть, у космосі, а може, у вигаданій художницею країні.

Так само незвичайні її казки, з якими ви ознайомитеся.

Незвичайним є й життя письменниці. Раннє дитинство Емми пов’язане з м. Донецьком. Потім родина переїхала до Вишгорода, що під Києвом.

Тут, як згадує письменниця, вона “вперше побачила жінок у білих вишиваних сорочках, які ступали босоніж по чорній весняній запашній ріллі, а якою колоритною, багатою мовою вони спілкувалися… Мене змалечку готували на росіянку. До шести років я взагалі не володіла українською мовою, для мене навіть добирали няньок із справжнім російським акцентом, аби виховати панську дитину.

Не виховали. Чому? Дуже просто. Кожна нормальна дитина гостро реагує на несправедливість…”

З 1943 р. мешкає в Західній Європі. Емма Андієвська закінчила в Німеччині університет, згодом переселилася до Парижа, а потім – до США. Наприкінці 60-х років XX ст. повертається до Німеччини, де мешкає й нині.

Письменниця працює в різних літературних жанрах: пише великі прозові твори, вірші, а останнім часом і казки, перекладає твори античної літератури.

Пропонуємо вам прочитати незвичайну казку з незвичайною назвою незвичайної письменниці.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Емма АНДІЄВСЬКА (народилася 1931 p.)
Емма АНДІЄВСЬКА (народилася 1931 p.)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email