|  | 

Філософське осмислення життя в поезії Ліни Костенко

Я вибрала долю собі сама. І що зі мною не станеться – У мене жодних претензій нема До Долі – моєї обраниці. Ліна Костенко “Безсмертним дотиком до душі” стала для мене поезія Ліни Костенко, м’яка, лірична, лаконічна і точна, вимогливо прискіплива і беззахисно щира. Читаючи й осмислюючи поезію Ліни Василівни, ще раз переконуюся, що саме жінку наділив Господь Бог даром глибоко проникати в суть, буття, в суть питання про Всесвіт, про вічність і суть людського життя.

Зміст людського життя, його наповненість – це вічна філософська тема, що хвилювала поетесу. Тому так часто в її віршах зустрічаємо філософські роздуми щодо сенсу людського життя. Майже кожним своїм віршем Ліна Костенко нагадує нам, що життя – це цінний дарунок, що це велика відповідальність, важка праця мозку і серця, вічна боротьба добра і зла. Поетеса весь час нагадує, що ми люди, що саме від нас залежить, яким буде світ, що нас оточує, яким буде життя. Вона нагадує кожному про його неповторність і індивідуальність, про те, що кожний з нас – людина, вінець творіння, і що ми маємо берегти те, що в нас є найкращим: І не знецінюйте коштовне, Не загубіться у юрбі, Не проміняйте неповторне На сто ерзаців у собі!

Людина повинна повсякчас думати про своє життя, тільки тоді вона зможе прожити його гідно: “Єдине, що від нас іще залежить, – принаймні вік прожити, як належить”. Людина має все на світі пережити, вповні прожити свої роки. Адже “кожний фініш – це, по суті, старт”.

Ніколи не треба впадати у відчай, треба вірити в свої сили. Найвище уміння – почати “спочатку життя, розуміння, дорогу, себе”. Поезія Ліни Костенко художньо осмислює загальнолюдські цінності, примушує задуматись над тим, що залишає по собі людина; нагадує про день, коли людина має відповісти за своє життя: Настане день, обтяжений плодами. Не страшно їм ні слави, ні хули. Мої суцвіття, биті холодами, Ви добру зав’язь все-таки дали.

Думки про істинні цінності знаходимо й у вірші “Вже попилось, мабуть, майбутнє”. Тут ми читаємо: “Шукайте посмішку Джоконди, вона ніколи не мине”. Ці слова наштовхують на думки про швидкоплинність людського життя, нагадують про справжні вартості, про духовні цінності людства.

Поезія Ліни Костенко – це безупинна робота думки в намаганні осягнути вічні теми, що хвилюють людство, мабуть, з самого його зародження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Філософське осмислення життя в поезії Ліни Костенко
Філософське осмислення життя в поезії Ліни Костенко
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email