|  | 

Георгіївська церква

Георгіївська церква Кожного, хто потрапляє на подвір’я музею-заповідника “Козацькі могили”, вражає і зачаровує споруда Георгіївської церкви. Ця церква була побудована в стилі українського бароко, поширеному на Україні в XVII-XVIII ст. Фасад у вигляді великої, заповненої іконостасом арки, звужується двома хвилястими ступінцями вверх, оздоблений бароковими волютами і завершений невеликою банею та хрестом. Вузькі, видовжені вікна і двері двох малих балконів по боках арки додають більшої стрункості цій 28-метровій споруді.

Зверху будівлю логічно завершує хрест, встановлений над центральною банею.

Дві складові частини церкви – власне церква та бабинець – знаходяться під відкритим небом. Усередині арки – одноярусний іконостас з царськими вратами та бічними дверима. Зверху в арці знаходиться намальована І. Їжакевичем картина “Голгофа”.

Іконостас виконаний у червоних та чорних кольорах, що символізують кров і траур. Під іконами – зображення георгіївських хрестів – символів військової доблесті. Церква завершується п’ятьма куполами з овальними, видовженими банями.

Оригінальність споруди полягає ще й в тому, що вона триярусна: церква Параскеви, церква св. Георгія та церква Бориса і Гліба. Будівля має чудову акустику.

Цьому сприяють вмуровані у стіни та стелю жерлами назовні гільзи артилерійських снарядів, які виконують ту ж роль, що й глиняні голосники у давньоруських храмах.

У січні 1990 року в Георгіївській церкві на прохання віруючих поновлено богослужіння.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на тему: Георгіївська церква
Георгіївська церква
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email