|  | 

Героїчний подвиг Низа і Евріала за поемою Івана Котляревського “Енеїда”

Поема І. П. Котляревського “Енеїда” написана за сюжетом давньоримського поета Вергілія і розповідає про події, що відбувалися багато століть тому. Але вона так пройнята українським козацьким колоритом, що ми, звичайно ж, розуміємо: цей незрівнянний твір розповідає нам про Україну. “Енеїда” з’явилася невдовзі після зруйнування Катериною II Запорозької Січі, у часи, коли закріпачувався український люд. Здавалося, що національний дух уже конав і не залишалося щонайменшої надії на відродження колишньої слави наших мужніх лицарів. “Енеїда” Котляревського нагадала співвітчизникам про героїчні сторінки історії України. У своїй поемі видатний український поет змалював образи Низа та Евріала – відважних героїв, патріотів, готових віддати життя заради “общого добра”.

Героїчна вилазка Низа та Евріала у ворожий табір – це патріотичний вчинок, це вияв їхньої палкої любові до рідної землі й великої ненависті до ворога. Обидва вони були “в службі вірні козаки”. Як земляки, вони разом завербувалися до Енеєвого війська і сумлінно несли свою службу.

Відомо, що в Евріала є десь старенька мати “без сил і в бідності, слабая”, а Низ взагалі не має нікого з рідних. їхній намір пробратися у ворожий стан і “каші наварити там” породжений високим патріотичним почуттям. Евріал вірний батьковому заповіту, він пригадує, що його “батько був сердюк опрічний” і заповідав синові: “Умри на полі, як герой”. На умовляння Низа, щоб Евріал залишився на варті, не ризикував своїм життям, бо в нього ж є мати, задля якої він повинен жити, – той відповідає Де общеє добро в упадку, Забудь отця, забудь і матку, Лети повинность ісправлять… Бойова дружба між цими патріотами-земляками така міцна й священна, що на перешкоді їй не може стати навіть смерть. З цього погляду знаменними є слова Евріала, які в його вустах звучать, як клятва вірності своєму побратимові: Від тебе не одстану зроду, З тобою рад в огонь і в воду, На сто смертей піду з тобой.

Побачивши, як вороги знущаються над його побратимом, Низ не міг рятувати своє життя ціною Смерті товариша і спочатку піку, а потім і стрілу з лука посилає на рутульців. Коли ж він побачив труп Евріала, то “од ярості осатанів”. Низ ішов назустріч неминучій смерті: один проти зграї озброєних ворогів!

Але ж він чесно виконав свій святий обов’язок, до кінця лишився вірний присязі, вірний почуттю дружби та побратимства. Страху в героїв немає, адже: Любов к отчизні де героїть, Там сила вража не устоїть, Там грудь сильнійша од гармат, Там жизнь – алтин, а смерть – копійка, Там лицар – всякий парубійка, Козак там чортові не брат. В образах Низа та Евріала автор змалював доблесних синів українського народу, мужніх патріотів, вірних козацькій присязі та бойовій дружбі.

Життя своє. вони віддали заради свободи рідної землі, заради перемоги над ворогом, і тому ми високо цінуємо їхній героїчний подвиг.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Героїчний подвиг Низа і Евріала за поемою Івана Котляревського “Енеїда”
Героїчний подвиг Низа і Евріала за поемою Івана Котляревського “Енеїда”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email