|  | 

Година духовності

Виховна бесіда

Підготувала: Бондаренко Л. А.

Мета : виховувати дітей на засадах духовності. Виробляти у них такі якості як порядність, чесність, моральне здоров ‘ Я, релігійність та віру в Бога. Викликати дітей на обговорення позитивних духовних якостей особистості.

Ти людина у цьому світі,

І тому ти за все в одвіті:

І за те, чи родить пшениця,

І за те, чи чиста криниця,

Чи літає в небі пташина,

Чи сміється дзвінко дитина,

Чи буяють під сонцем квіти, –

Ти за все, за все в одвіті.

Ти добро лиш твори повсюди,

Хай тепло твої наповнить груди,

Ти посій і доглянь пшеницю.

Ти вкопай і почисть криницю,

Волю дай, нагодуй пташину,

Приголуб і навчи дитину.

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити.

Але ж як багато у нашому житті зла! Звідки ж воно береться?

Зустрілися два приятелі, які довго не бачилися. Поговорили про життя – буття і на прощання один другому сказав ” Мені здається, друже, що ти зараз перебуваєш у великій небезпеці”. Той дуже здивувався, бо не зрозумів про яку саме небезпеку йдеться.

На яку небезпеку ти натякаєш? – запитав він здивовано. Та чув я, що ти великим багачем став, – відповів перший. Це щось подібне на правду.

З ласки Божої я справді збагатився. Але гроші і багатство не є моїм Богом, – відповів другий.

Так, грішми можна робити багато добра, але гроші часто мають негативний вплив на людей. Збагатившись, люди інколи впадають у спокусу та різні пожадливості, що призводять до загибелі.

” Грошолюбство – це найгірша зараза у світі. То корінь усього зла”, – писав апостол Павло. Ми маємо усвідомити, що грошолюбство є коренем усього лихого, а не гроші взагалі.

Ми не принесли у світ нічого нового, то нічого не можемо й винести. А як маємо поживу та одяг, то будьмо задоволені і з того. А ті, хто хоче багатіти, упадають у спокуси та в шалене непорозуміння і шкідливі пожадливості, що підштовхують людей на загладу й загибель.

Ти, о Божа людино, утікай від такого, женися за правдою, благочестям, вірою, любов ‘ Ю, терпеливістю, лагідністю. Через грошолюбство Іуда, один із учнів Ісуса Христа, продав його лише за тридцять серебренників, пам ‘ Ятай про це.

Взагалі, віра в Бога – справа совісті кожного з нас. Одні її прийняли і живуть за християнськими законами, другі – тільки в дорозі до Бога, а треті – ще й не ставали на неї, живуть у гріху і безвір’ї. У нашому суспільстві діють світські, а не церковні закони.

Дуже гірко, що серед людей стільки ненависті, злоби, неповаги до старших, неуваги до молодих, коли скрізь злодійство і корупція.

Бога треба мати у своєму серці – це не нова істина. Треба жити за його законами любові – і тоді багато що нам проститься

Є така народна мудрість, виражена у короткій розповіді.

Один старець зайшов до лікарні і запитав у лікаря: ” Чи є у вас ліки від гріха? ” Лікар відповів: ” Читайте, ось вони. “

Накопай коріння слухняності збери квіти душевної чистоти нарви листя терпіння збери плоди не лицемірства не упивайся вином перелюбства усе це висуши постом поміркованості вклади у посудину добрих справ додай води сліз спокути посоли сіллю братолюбства додай щедрот милостині поклади порошок покори вживай по три ложки вдень страху божого вдягайся в одяг праведності і не ходи в марнослав’ї, бо застудишся і знову захворієш на гріх.

Діти, а що ви думаєте з приводу подібного рецепту лікаря? Як ви розумієте кожен з інгредієнтів? Чи вважаєте ви, що лікар був правий, а чи ні? У чому його правота, і у чому його неправість? Чи дійсно, на вашу думку, можна спастися від гріха, коли виконувати всі 14 пунктів рецепту лікаря?

Чому?

Наш український народ – то велика сила зі своєю давнішньою історією, культурою, побутом. Великий шмат культури народу займає усна народна творчість: балади, легенди, казки, прислів’я, приказки та оповідання, думи, вірші та багато іншого. Ось послухайте одне стародавнє оповідання.

Диявол оженився з безбожницею. Мав з нею три доньки. Прийшла пора видавати їх заміж. Першу свою доньку диявол видав за пана Гордість, бо добре знав, що гордим Бог противиться, і не має місця для гордих у своїх небесних оселях.

Другу доньку видав заміж за пана Захланного – зажерливого, який нехтував всіма Божими заповідями, не слухав і не вірив у Бога, бо його бог – то золото, безмірне багатство, придбане на кривді, на крові, на сльозах людей.

Залишилася іще одна донька – наймолодша, найвродливіша, на котру диявол мав надії, що вона найбільше душ приведе у диявольські пекельні вогнища. А тому й назвав її Розпусницею – блудницею. Її не видавав заміж, а наказав проводити життя вільно, у безсоромній розпусті, безборонно віддати своє тіло на торг нечистоти. На цей капкан дуже надіявся диявол і не помилився.

Розпуста – це такий великий, страшний, смертельний гріх, що сама назва його не повинна існувати поміж християнами.

Але, нажаль, цей гріх – найбільш розповсюджений і топить християнські душі у безоднях пекла.

Це гріх, який покриває ганьбою старих, і вкрай нищить молодь.

Це гріх, який нищить совість, сором, заглушає святість.

А чи можна вважати чистими від цього гріха тих, хто ночами товчеться на вкрай модних, чи точніше безсоромних танцях, де розпалюється уява і тіло?

А слова? Ті слова страшні, гнилі, нечисті, безсоромні, безбожні є найкращим показником нечистого серця, бо відомо, що чим переповнене серце, то тим переповнені думки і вуста. Рятуйтеся з цієї безодні зла!

Слів бракує говорити про втрату невинності і чесності! Можна тільки із болем у серці закликати: ” О, невинносте, о чистота дівоча, ти є найдорожча від усіх скарбів світу. А за яку мізерну і підлу ціну продаєшся? “

Розпуста є шкідлива і для тіла. Запитайте лікарів, скільки хворих лікується від недуг, причиною яких є нечистоти! А подумайте про тих нещасних дітей, неповноцінних розумово і фізично – і тут причиною є розпуста.

Вона веде за собою ціле військо гріхів і зла.

Діти, можливо ці слова на сьогоднішній день не є для вас переконливими, але ж ви розумієте, що вони правдиві.

Отож, тримайтеся подалі від спокус. Старайтеся уникати непристойних забав і видовищ та будьте подалі від вже зіпсованої молоді.

І ще одне дуже важливе застереження: ніколи не зловживайте алкоголем, адже в ньому є блуд. Спиртні напої розпалюють уяву, спонукають до найчорнішої поведінки, до безтурботності, до бездіяльності, до лінивості і до безконтрольних вчинків. Недарма ж найбільше злочинів скоюється саме під дією алкогольного сп’яніння.

Люди потім шкодують, але вже пізно.

Через гріх розпусти багато непростимих вбивств дітей ще в лоні матері. Скільки юних дівчаток, раз поступившись, опиняються у складних ситуаціях, бо скуштували заборонений плід.

Ранні аборти не тільки нищать здоров’я, але й майбутнє родинне щастя.

Пам’ятайте, що тільки у шлюбі можна дозволити собі дитину і тільки тоді вона бажана, її чекають з нетерпінням і любов’ю на світ.

Ненародженим.

Мільйон на рік! Це так багато…

А вчинок цей страшний, проклятий.

Цей непрощенний, смертний гріх

Паде на мертвих і живих.

Воно, малесеньке, вже знає,

Що лікар хоче, що вбиває…

А вбивця хто? Рідненька мати!

Вона ж повинна рятувати.

Хай лікар вже до цього звик,

Та й він сивіє. Німий крик…

Він чує, що воно волає,

Що жити хоче… Та вбиває.

Чи кожен смертний розуміє,

Яка жахлива це подія?

Ми вмієм храми будувати,

Спорудили вже їх багато.

Збудуймо ж храм малій дитині!

Про це подумати повинні!

Не все в житті буває гладко,

Але як Бог послав дитятко,

Котрого дехто слізно просить,

Подумай, стій! Гріха вже досить!

Ти ж кров невинну проливаєш,

А потім щастя вже не знаєш…

Оця малесенька дитинка –

Твоє майбутнє і кровинка.

То, може, геній світлий є,

Що Бог наш світові дає…

Про це подумай добре! Знай:

Невинну душу не вбивай!

Валентина Дуженко.

Лише чесна праця є запорукою чесного життя. Вона відвертає уяву від злих пожадань, від тяжких гріхів. Бо ж життя – це найсвятіше, що Бог подарував людині.

Життя на землі.

Життя – мов пішохідний перехід,

Де чорні смуги з білими чергуються.

Йдемо по них, прискорюючи хід,

Неначе переходимо по вулиці.

Нічого ми не можемо змінить –

В житті, як в вулиці, свої закони.

Але чому, чому так нам кортить

Дорогу перебігти на червоне?

Ми знаєм, доведеться заплатить

За мить короткочасну насолоди.

Чому ж так поспішаєм відкусить

Шматочок забороненого плоду?..

То, що ж таке життя на вашу думку, діти?

життя – це можливість, скористайся ним. Життя – це краса, милуйся нею. Життя – це мрія, здійсни її. Життя – це виклик, прийми його. Життя – це повинність твоя насущна, виконай її Життя – це гра, стань гравцем.

Життя – це багатство, не розтрать його. Життя – це кохання, насолоджуйся ним сповна. Життя – це таємниця, пізнай її.

Життя – це король лиха, побори все. Життя – це пісня, доспівай її до кінця. Життя – це боротьба, стань борцем. Життя – це прірва невідомого, ступи в неї не боячись. Життя – це фортуна, шукай цю мить.

Життя – таке чудове, не згуби його. Це твоє життя. Борись за нього!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Година духовності
Година духовності
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email