|  | 

Година спілкування 1 клас “Веселка щастя”

Година спілкування 1 клас.

Веселка щастя

Мета:

– обговорити з учнями розуміння поняття “щастя”;

– вчити дітей приносити радість своїм батькам;

– поповнювати словниковий запас новими словами;

– розвивати вміння самому здійснювати свої бажання;

– виховувати бажання ввічливо висловлювати свої почуття свої почуття.

Обладнання: малюнки із зображенням звірят, картина, картки, олівці, альбоми, корона “Щастя”.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до роботи

Сядьте, дітки, всі рівненько,

Усміхніться всі гарненько,

Настрій на урок взяли.

Працювати почали.

II. Робота над темою уроку

1. Повідомлення теми і мети уроку.

– Дорогі діти, сьогодні ми з вами побуваємо уявно в лісовій школі. (Вивісити картину, на якій зображена сова біля дошки, а за партами сидять зайчики, білочки, лисички та їжачки.)

Давайте уявимо собі, що ми знаходимось на цій поляні. Що ж тут відбувається?

– Правильно, тут навчаються звірята.

– А хто у них вчитель?

– Мудра сова.

– Як ви гадаєте, про що розповідає звірятам мудра сова?

– Дізнатися про це нам допоможе кросворд.

2. Розгадування кросворду.

К

У

Щ

М

А

М

А

Б

А

Б

У

С

Я

Т

О

Р

Т

С

І

М

Я

1. Не дерево і не трава.

2. Найдорожча у світі людина.

3. Мамина Мама.

4. Велике тістечко, яке пече мама до Дня народження.

5. Тато, мама, я – дружна.

– Отже, яка тема уроку в лісовій школі?

– Сьогодні на уроці ми поговоримо про щастя, про те, що означає бути щасливим і що треба для цього робити.

– Кого навчає сова? (Зайчиків, лисичок, білочок, їжачків)

– Вона, мабуть, і задає на уроці їм якісь завдання. А чи хочете ви і попрацювати разом із лісовими учнями? Давайте спробуємо.

3. Емоціональне налаштування.

А для того, щоб ми впоралися із завданнями, я пропоную взяти усмішку, гарний настрій та серце наповнене добротою.

– Ось тут у Сови є конверт. Давайте подивимося, що у ньому є? (Один учень дістає із конверта картки, на яких написані завдання.)

-Діти, так як ви ще не всі вмієте читати, дозвольте мені прочитати, що там написано. Дозволяєте?

4. Виконання завдань.

Завдання перше.

– Складіть з розсипанки геометричну фігуру і дізнаєтесь, коли людина почувається щасливою.

– Які слова і вирази у вас утворилися? (здоров’я, мир на Землі, дружна сім’я, вірні друзі, любов)

Завдання друге.

Прослухайте оповідання “Щастя”, і спробуйте дати відповідь на питання:

– Коли ще людина почуває себе щасливою?

ПРО ЩАСТЯ

Пишно вбралось однієї неділі Щастя, бо вирішило відвідати Людей. Постукало в перші ворота.

– Хто там? – запитав перший господар.

– Щастя, – відповіло Щастя.

– Чудово! Йди-но сюди, я тебе з’їм.

З’їв чоловік Щастя і був щасливий. Постукало Щастя у другі ворота.

– Хто там? – запитав перший господар.

– Щастя, – відповіло Щастя.

– Чудово! Йди-но сюди, я тебе вип’ю!

Випив чоловік щастя і був щасливий. Постукало Щастя у треті ворога.

– Хто там? – запитав перший господар.

– Щастя, – відповіло Щастя.

– Чудово! Йди-но сюди, я посаджу тебе в клітку.

Посадив чоловік Щастя в клітку і був щасливий. Постукало Щастя у четверті ворота.

– Хто там? – запитав перший господар.

– Щастя, – відповіло Щастя.

– Чудово! Йди-но сюди, я тебе подарую.

І подарував чоловік Щастя своєму приятелеві і був щасливий… І Щастя було щасливе.

– Від чого ж Щастя було щасливим?

– Коли ще людина почувається щасливою?

( доповнюємо запис на дошці – дарувати іншим радість)

Завдання третє.

У кожного із вас є картка, на якій намальований круг. Намалюйте очі, ніс, рот так, щоб відобразити щасливу людину.

– А тепер покажіть всім, як ви впорались із ним завданням.

– Молодці!

Завдання четверте.( фізкультхвилинка)

Ми йдемо полювати на лева.

Через поле: туп – туп,

Через річку : хлюп – хлюп,

Через болото: чав – чав.

Ой, а що ж то таке велике і страшне?

Та це ж лев! Тікаймо!

Через болото: чав, чав, чав.

Через річку: хлюп, хлюп, хлюп.

Через поле: туп, туп, туп.

Прибігли додому, зачинили двері,

Ох, які ми сміливі.

Завдання п’яте.

В наступному завданні Сова пропонує звірятам змінити кінцівку казки “Колобок” так, щоб був щасливий кінець. Допоможемо звірятам? В кого будуть які пропозиції?

Завдання шосте.

Давайте зачитаємо, яке наступне завдання підготувала Сова звірятам і постараємось його виконати.

Подумайте і скажіть, як зробити батьків щасливими? (Бути хорошими учнями, дбати про своє здоров’я і здоров’я батьків, повадитись так, щоб батьки за нас раділи тощо.)

Завдання сьоме.

Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви будете вибирати і приклеювати на основу свої кольори до кожного щастя.

– Щастя кольорове, воно – веселе, дивовижне, радісне, прекрасне, захоплююче, піднесене. Воно робить людину світлою, наділяє її силою, впевненістю у собі. Ось таке воно – щастя.

Перший колір щастя – це життя, яке подарувала мама. Вона дала кожному із нас найбільше – життя! Вона перша в житті пригорнула кожного із нас. Наділила теплом, подарувала любов.

Без неї ми б не бачили цього дивовижного, незбагненого і такого цікавого світу!

Другий колір щастя – бачити навколишній світ у різнобарв’ї, у формах і кольорах, рухах і спокої. Кажуть, що очі – це дзеркало людської душі. Бо очима можна про все сказати, якщо вони зрячі.

Третій колір щастя – це можливість чути багатоголосий світ! Прислухайтесь до пташиного співу, до чистої і мелодійної української пісні, до кожного голосу, до рідного слова, до дзюркотіння струмочка, і ви зрозумієте, яке це щастя – чути світ!

Четвертий колір щастя – це можливість відчути світ на дотик. Ви своєю рукою відчуваєте мамину і татову руку, а на своїй щоці – теплий, дуже лагідний дотик їхніх губ, які так ніжно цілують вас. У цьому стільки любові, тепла, стільки щастя!

Хіба без нього можна прожити?

От ми і підійшли до п’ятого кольору щастя – це здатність відчути запахи: п’янкі аромати квітів і скошеної трави, соснового лісу і аромат степу, запах рідної оселі й свіжого хліба, теплого молока. Бо все має свій незабутній запах.

А ще шостий колір щастя – це смак. Так-так, якби його не було, то ми ніколи не знали б приємного смаку солодощів. Ось яке ми маємо щастя. І в ньому теж бринить любов.

Тому виберіть і для цього щастя колір.

А ось він і сьомий колір щастя – це здійснені наші мрії! Це все, про що ми мріємо, на що сподіваємось, про що постійно думаємо і так бажаємо, щоб воно збулося. І раптом – мрія стає реальністю, вона здійснюється – оце щастя!

Можливо, щастя має більше кольорів. Хто знає? Та я знаю лише те, що воно – різнокольорове, барвисте, світле. І хай у кожного щастя буде веселкове, чисте, бо людина приходить у світ для добра і щастя.

– Ось які різнобарвні птахи з’явилися на лісовій галявині. Таким ви уявляєте своє щастя. І хай ця пташка принесе вам щастя.

III. Підсумок уроку

– Наша подорож підходить до кінця. Ми виконали всі завдання, які підготувала мудра сова.

А тепер пограємо у Гру “Модель щасливого життя”. (Діти по черзі одягають корону “Щастя”.)

– Скажи, Щастя, що ти подаруєш для життя людині? (Кожна дитина висловлює свої побажання. Можна почати з учителя: здоров’я, хороша сім’я, великий будинок, освіта, розум, довголіття, робота для батьків. мир на Землі, злагода, радість тощо.)

– Життя, діти, неповторне, тому необхідно цінувати кожен день, кожну мить, кожну хвилинку, спілкуватись із цікавими людьми, хто бажає бути щасливим і бажає щастя іншим.

Хто трудився на уроці,

Той, звичайно, молодець,

Ну, а зараз, мої любі,

Уроку нашому кінець

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Година спілкування 1 клас “Веселка щастя”




Година спілкування 1 клас “Веселка щастя”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email