|  | 

Година спілкування на тему: ” Особливості дії тютюну на організм підлітків”

ТЕМА: ОСОБЛИВОСТІ ДІЇ ТЮТЮНУ НА ОРГАНІЗМ
ПІДЛІТКІВ

МЕТА:

навчити визначати життєві цінності та оцінювати

Ситуації ризику;

встановити причини, наслідки та природу дії тютюну; формувати вміння й навички практичної реалізації

Здорового способу життя;

виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я

Та здоров’я оточуючих, уміння протистояти спокусі

Та соціальному тиску.

ОБЛАДНАННЯ: дошка, крейда, аркуші паперу,

Презентація

ХІД УРОКУ

І АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

БЕСІДА

ПРИГАДАЙТЕ, ЩО ВИЗНАЄТЕ ПРО ШКІДЛИВІСТЬ КУРІННЯ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ? ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО ПАСИВНЕ КУРІННЯ? КОМУ ВИГІДНА РЕКЛАМА ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ?

( Реклама вигідна виробникам, рекламодавцям, державі, податківцям, продавцям, посередникам охоронцям складів, перевізникам)

ІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДЯЛЬНОСТІ

ТЕСТУВАННЯ

Перевірте кожне твердження – це міф (М)

Чи факт( Ф)

Тютюн – це наркотик(Ф) Залежність від наркотиків – це тільки настрій( М) тютюну вагітною жінкою негативно впливає на її ненароджену дитину(Ф) Ніхто не вмирає від нікотинової залежності( М) Людям спокійніше, коли вони покурять( М) Ймовірність того, що в майбутньому діти будуть уживати наркотики, дуже висока, якщо вони вважають, що вживання тютюну та алкогольних напоїв – це приємне проведення часу( Ф)

Робота учнів над завданням

Гра ” Наслідки куріння”

Учні розподіляються на 2 команди, обирають капітанів, які записують правильні відповіді учнів. Переможе та команда, яка набере більше правильних відповідей.

Довготривалі негативні наслідки від куріння

Рак легенів, ротової порожнини, стравоходу, гортані, підшлункової залози, Захворювання серця, судинні захворювання Виразка шлунка та двадцятипалої кишки Хронічний бронхіт Зморшки на обличчі, утруднене дихання, Зниження фізичної витривалості

Короткотривалі негативні наслідки від куріння

Посилення серцевого ритму, підвищення кровяного тиску Подразнення тканин гортані, потрапляння оксиду вуглецю в кров Потрапляння канцерогенів у легені Забруднення повітря, подразнення очей Жовті плями на зубах, поганий запах з роту, надсадний кашель.

ІІІ СПРИЙНЯТТЯ ТА ЗАСВОЄННЯ МАТЕРІАЛУ

Міні – лекція учителя.

Ти тільки подумай що тебе чекає…:

Той, хто курить, має в 3 рази більше шансів серцевого нападу, ніж ті, котрі не курять; Ймовірність виникнення респіраторних інфекційних захворювань у курців у 2, 5 разів вища, ніж у некурців; 80% захворювань раком легенів, жовчного міхура, ротової порожнини, губ, язика, гортані та стравоходу припадає на долю курців; У жінок-курців народжуються діти з малою вагою, що становить головну причину дитячої смертності; У 4 рази частіше помирають одружені з курцями; 65% чоловіків, що страждають на понижену потенцію є курцями.

Чому підлітки курять?

Метод ” Мозковий штурм”

Учням пропонується запитання, яке записується на дошці. Під запитанням записуються всі відповіді учнів без виправлень і коментарів.

Завдання

Чому підлітки курять?

Це розслабляє Рятуються від нудьги Це вберігає від зайвої ваги Усі друзі палять Сформувалася звичка Це подобається Це дає можливість мати дорослий вигляд Курити – це модно і престижно Цікавість, спровокована рекламою

ІV Осмислення об’єктивних зв’язків

1.Виконання практичної роботи

Тема: моделювання ситуації відмови від куріння

Учні діляться на групи та розв’язують проблемну ситуацію.

Знайомі однолітки запропонували Олені піти у гості до знайомого хлопця, яки їй подобався, але вона знає, що ці хлопці курять і вживають алкогольні напої. Її бентежить, що вони можуть змусити її закурити а також можливість виникнення непередбачуваних ситуацій…

Можливі способи розв’язання:

Олена дає згоду Дає згоду, але за умови, що її не змушуватимуть курити Вона пропонує альтернативу( наприклад піти на дискотеку, або у парк) Її друзі наполягають на своєму Інший варіант ( за вибором учнів та учителя)

V УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

БЕСІДА

VI ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Година спілкування на тему: ” Особливості дії тютюну на організм підлітків”
Година спілкування на тему: ” Особливості дії тютюну на організм підлітків”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email