|  | 

Голосні звуки української мови та їх вимова

Голосні звуки утворюються за допомогою голосу: голосові зв’язки дрижать, а струмінь видихуваного повітря не зустрічає перешкод і не утворює шумів. В українській мові шість голосних звуків: [а], [о], [у], [е], [и], [і].

Залежно від того, в якій частині ротової порожнини утворюється звук, їх поділяють на звуки переднього [е], [и], [і], заднього [а], [о], [у] та середнього ряду. Звуків середнього ряду в українській мові немає.

Залежно від ступеня підняття спинки язика до піднебіння розрізняють звуки високого [у], [і], середньо-високого [и], середнього [е], [о] та низького підняття [а].

Вимова голосних звуків української мови

Звуки [і], [а], [у] в мовленні завжди звучать як звуки мовлення [і], [а], [у], напр., Лісу, вудка, дадуть.

Звуки [е] та [и] в наголошеному складі звучать як звуки мовлення [е] та [и], напр., Риба, день. У ненаголошеному складі вони звучать як [е? – Е наближене до и], [и? – И наближене до е]. Наприклад, ви? шневи? й, ве? сна, сте? повий.

Звук [о] звучить виразно в усіх випадках, крім позиції в ненаголошеному складі перед складом з наголошеними [у] чи [і]. У такому разі він звучить як о наближене до у [о?], наприклад, зо? зуля, по? ріг.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Голосні звуки української мови та їх вимова
Голосні звуки української мови та їх вимова
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email