|  | 

Готові діалоги з української мови на шкільну тему

Діалог 1 “Зустріч після канікул”

– Привіт, Сашко! Радий тебе бачити! – Привіт!

Навзаєм! Як відпочив на канікулах? – Дуже добре! Ми з батьками їздили на тиждень у Карпати.

Там так чудово! Я навчився кататися на лижах! – Молодець! Не страшно було?

– Спочатку страшнувато. Схил такий довгий, хоч і не дуже крутий – для новачків. Мені допомагав молодий інструктор, і дуже швидко стало виходити! Було дуже весело. Ми майже не заходили до готельного номеру.

Це були найкращі канікули в моєму житті! – Радий за тебе! Канікули взагалі не бувають поганими – можна відпочити від навчання, виспатися, зайнятися улюбленими справами. Я нарешті дочитав книгу, яку давно мріяв прочитати. – Згоден, бо щоб вивчити уроки, треба й так багато читати, часу на читання “для себе” не вистачає.

А ти провів канікули вдома? – Так. На Різдво до нас приїздили дядько з тіткою та мій двоюрідний брат Іван, тож сумно не було. Але на наступних канікулах я б теж хотів кудись з’їздити.

– Правильно! Так цікаво бувати в нових місцях! – Ще я помітив, що незважаючи на те, що на канікулах не треба вставати за будильником, я все одно прокидаюся рано, бо шкода часу на сон, коли можна робити те, що тобі подобається. – Це правильний підхід! А то буває, звикнеш довго спати на канікулах, потім важко знову вставати рано кожного ранку.

– Ще мені подобається, коли на канікули не задають багато. Можна самому розпоряджатися вільним часом і підучити предмети, які знаєш не дуже добре. – Точно! Канікули – це здорово!

Тепер можна й повчитися!

Діалог 2 “Чому ти не у школі?”

– Доброго дня, Ганно Степанівно! – Здрастуй, Петро! А ти чому не у школі в такий час?

– Так зараз же весняні канікули. До наступного понеділка ми відпочиваємо. – Зрозуміло!

Ну, канікули – це добре. Можна переробити купу корисних справ. От ти, наприклад, на що витрачаєш вільний час?

– О, багато на що! Гуляю, читаю книжки, вчуся працювати на комп’ютері… – Молодець!

А чи багато вам задають на канікули? – Так, задають немало. Це ж канікули посередині семестру. Ось по літературі два великих твори задали, доповідь по географії та ще декілька задач та вправ. Сумувати ніколи!

– То й добре. А зі шкільними товаришами спілкуєшся на канікулах? – Звичайно! Тільки багато хто з них їде кудись відпочити.

Зате потім повертаються з новими враженнями та розповідають багато цікавого! А як справи в Миколи? – Усе добре. Микола зараз на лекціях – у студентів немає канікул у середині семестру.

– Справді? Це, мабуть, важко – вчитися півроку безперервно. – Мабуть, спочатку так, а потім звикають. Ну добре, відпочивай!

Переказуй вітання мамі! – Дякую, а Ви – Миколі! До побачення!

Діалог на тему “У школі”

– Здрастуй! Будь ласка, підкажи, де тут розташована шкільна столова? – Залюбки підкажу. Вона на першому поверсі, у кінці коридору.

Мені теж в той бік, тому можу тебе провести. – О, дуже дякую! Просто я перший день у школі. – Ти новенька?

– Так, буду навчатися у 8-А класі. Мене звуть Іра Якименко. А тебе?

– А мене Ігор Мостовий. Ти майже моя колежанка, я з 8-А! А де ти навчалася раніше? – О, я вчилася у школі №3, але ми переїхали у нову квартиру.

Оце і є столова? – Так. Раджу тобі купувати булочки саме з повидлом. Вони тут дуже смачні!

– Дякую! Ще побачимося у класі! – Звичайно, побачимось!

До зустрічі!

Діалог 4 на тему “Школа”

– Добридень, Світланко! – Добридень, Наталочко! Чого це тебе не було на першому уроці? – Потрібно було піти в поліклініку, пройти флюорографію.

Я ж не проходила її разом з усім класом, тому що тоді хворіла. – Ось воно що! – Щодо першого уроку, то можна тебе попросити про послугу? – Звичайно ж, можна. – Розкажи мені, будь ласка, що ви проходили на уроці.

– Ну, оскільки це була географія, ми вивчали природничі багатства України. Потім отримали завдання зробити відмітки на контурних картах. Тобто позначити місця родовищ корисних копалин. – А яких це корисних копалин? – Ну, нафти, газу, кам’яного та бурого вугілля, залізних та кольорових руд…

– А, я зрозуміла! А яким було домашнє завдання? – По-перше, вивчити параграф сьомий у підручнику… – Будь ласка, не так швидко, я записую до щоденника.

А ще? – Ще закінчити роботу з контурною картою. Це має бути велика контурна карта на сторінці 12.

– Так, дякую. Більше нічого? – Поки нічого. На наступному уроці, обіцяв учитель, будемо розглядати зразки мінералів. – Це цікаво.

Дякую тобі за допомогу! – Нема за що! Звертайся до мене, якщо буде потреба!

Діалог на тему “Школа”

– Привіт, Іванко! – Привіт, Катюшо! Як же давно я тебе не зустрічав!

Радий тебе бачити на цій олімпіаді! – Ти тут будеш представляти свою школу? – Ще б пак! А ти, звісно, свою?

– Так, я тут від нашої міської гімназії. Нагадай мені, будь ласка, в якій школі ти навчаєшся. Я вже забула, ми так давно бачилися… – Я вчуся у школі №18, і це найкраща школа в світі! Ми поглиблено вивчаємо біологію, і тому я певен, що здобуду на цій олімпіаді перше місце.

Ну, хоча б призове! – Ви з учителем спеціально готувалися до олімпіади? – Та ні, але ми з біології проходили більше, ніж дає звичайна програма. В нас були цікаві уроки.

Ми робили спостереження за рослинами, птахами та рибками. В нас навіть “живий” куточок є в кабінеті біології. Зоя Павлівна організувала нас також збирати гербарії, хоч не всім це подобалось. Наші хлопці вважають це нудним заняттям.

– А твоя яка думка з приводу гербаріїв? – Я – за, і мені було цікаво. Я люблю природу в усіх її проявах.

– Ти добре підготовлений та обов’язково переможеш. А я не впевнена в своїх силах.. – Та звідки в тебе сумніви?

– Я вчуся в гуманітарному класі. Ми не приділяємо біології багато уваги. Просто я стала найкращою на шкільній олімпіаді з біології, і тому мене направили на міський етап… – Покинь такі думки! Ти любиш біологію і взагалі природу!

Ти розбираєшся у цій темі! Я це пам’ятаю ще з тих часів, коли ми разом ходили в гурток юних натуралістів! Можливо, біологія – це твоє справжнє покликання!

– Дякую, ти вмієш підняти настрій! Хай тобі щастить, Іванко! – І тобі, Катюшо!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Готові діалоги з української мови на шкільну тему
Готові діалоги з української мови на шкільну тему
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email