|  | 

Гуманістичний пафос твору М. Рильського “Синові”

Максим Тадейович Рильський був надзвичайно обдарованою, талановитою людиною. Відомий поет і учений-академік, літературознавець і літературний критик, фольклорист і етнограф, мистецтвознавець і лінгвіст.

І все ж багатогранний талант Рильського виявився передусім у поезії. М. Рильський – поет-ерудит, людина великої загальної культури. Є у нього й своя улюблена тематика: упродовж усього творчого життя світлим акордом звучить мотив любові до Вітчизни, до свого народу, його культури й мови. Торкався М. Рильський і моральних проблем людини, сенсу її життя і місця на землі. Великим гуманізмом пройнятий вірш поета “Синові”, у якому М. Т. Рильський передає розмову батька з маленьким сином. “Чим хочеш бути, хлопчику, в житті?” – запитали малюка. І той, трошки подумавши, поважно відповів: “Людиною”. Ясно, коротко й влучно.

Дійсно, що може бути кращим і важливішим? І як точно зумів відчути це малий хлопчина. Стати і бути людиною – найголовніше, найважливіше в житті. Стати лікарем, вчителем, агрономом, інженером можна за п’ять-шість років. А щоб стати людиною, необхідно вчитися все життя.

Усі батьки, звичайно, бажають цього своїм дітям. Прагнуть виростити їх справжніми людьми, яких усі поважають, люблять, шанують, прагнуть наслідувати. Добре, якщо в людини є вірні, щирі друзі, які її оточують, улюблена робота і любов, але найголовніше – самому бути людиною, Людиною з великої букви, залишити після себе помітний слід на землі, добру пам’ять, бо саме в цьому сенс людського життя.

Будь вірний слову, що усім словам Із ним одним ніколи не зрівняться! Хай веселить тебе любов і праця, Хай дружби непогаслої крило Гірке від тебе відганяє зло, І хай у час останній свій про сина

Спокійно я подумаю: Людина! Людина, людяність, любов, гуманність у ставленні до інших. Одвічні, непересічні цінності. Хай вічними і нетлінними залишаються вони – наші життєві ідеали. Цьому навчає нас видатний поет М. Т. Рильський.

Його точку зору я цілком поділяю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Гуманістичний пафос твору М. Рильського “Синові”
Гуманістичний пафос твору М. Рильського “Синові”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email