|  | 

ІНДІЙСЬКІ МІФИ

МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

ІНДІЙСЬКІ МІФИ

Півострів Індостан відокремлений горами від іншої частини континенту – Азії. Він омивається водами Індійського океану, Аравійського моря та Бенгальської затоки. Тут розміщена прекрасна й загадкова країна Індія, де приблизно в II тис. до н. е. виникли індійські міфи.

У різні часи індійці поклонялися різним богам. Найважливішими для них були: Брахма – бог-отець, прабатько всього і всіх, один із трьох правителів Усесвіту, Вішну та Шива – теж правителі Всесвіту разом із Брахмою. Крім того, дуже популярними були: Індра – бог грози та грому.

Варуна – бог океану й володар заходу.

Вівасват – бог сонця й прабатько смертних людей. Агні – бог вогню. Кубера – бог багатства, цар царів і володар півночі.

Серед богів-жінок давні індійці шанували Адіті – матір світлих богів. Дану – матір могутніх велетнів. Діті – матір грізних демонів.

Калі – богиню війни.

Як і в міфах інших країн, в індійській міфології були істоти, які чинили спротив богам, шкодили людям. Це змієподібні страховиська асури, демони та велетні. І хоча за походженням вони були старшими братами богів, проте потім стали їхніми запеклими ворогами, борючись за панування над світом.

Боротьба добра і зла, природні стихії та їх подолання, людське життя – традиційні теми індійських міфів.

Цікаво знати

Як виглядає бог Шива, який допомагає Брахмі та Вішну правити світом?

Статуї Шиви найчастіше мають чотири обличчя Й стільки ж рук (або одне обличчя й чотири руки). На божественному чолі сяє третє око. що має могутню силу. Бог мусить усе бачити й усе встигати робити, адже він водночас і милосердний бог, і караючий.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на тему: ІНДІЙСЬКІ МІФИ
ІНДІЙСЬКІ МІФИ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email