|  | 

Інтимна лірика Ліни Костенко

Моя любове! Я перед тобою. Бери мене в свої блаженні сни.

Ліна Костенко Поезія Ліни Костенко надзвичайно м’яка і жіноча, в ній відбито прекрасне, золоте серце поетеси, її почуття й думки, що стали моні дуже близькими. її поезія – це талант, це гармонія. Гармонія мозку і душі, думки і почуття, змісту і форми. Талант поетеси, чудової жінки, що вміє відчувати, вміє дослуховуватися до найінтимніших своїх почуттів, проникати в найпотаємніші куточки людської душі, не міг не втілитися в поезіях про кохання. Ліна Костенко – тонкий лірик, автор блискучих поезій інтимного характеру.

Кохання, на думку поетеси, – це найбільший самовияв людини, найбільша самореалізація, найкращий плід людської душі і серця. Якщо людина здатна кохати до самозабуття, до самозречення, до самоспалення, – значить Господь благословив її, дав можливість пережити найщасливіші години, дні в житті. Людина, яка кохає, не здатна чинити зло: Це не чудо, це гад, мені страшно такого кохання.

Чорна магія ночі, скажи мені голосом рік – Ця тривога, ця ніжність, незатьмарений рай без вигнання, Заворожене щастя, – чи буває таке навік. У поезії “Розкажу тобі думку таємну…” – одному з ліричних шедеврів Ліни Костенко, простежуємо народження в свідомості ліричної героїні “думки таємної”, спостерігаємо, як “дивний здогад” її обпікає. Вона з часом нанизує “сотні вражень, імен і країн”, та найближчою має бути надія.

Кохання для героїні – вічне, якщо вже покохала, то на все життя, бо кохання – це великий дар від Бога, воно носить священний характер. Тому так впевнена лірична героїня, що вона і її коханий залишаться в серці один одного “на сьогодні, на завтра, навік”. У поезії звучить туга за втраченим коханням, але водночас немає мотиву безнадії. Душа ліричних героїнь поезій Ліни Костенко, як і поетеси, відкрита життю, коханню, щастю. Так, у вірші “Моя любове!

Я перед тобою…” серце і душа героїні розкриваються назустріч коханню, “блаженним снам”. Між тим героїня знає про те, що може заважати коханню, вона прагне любові щасливої, яка б не розмінювалася на “спотички доріг”, боїться “заплутатись в дрібницях”: … Лиш не зроби слухняною рабою, Не ошукай і крил не обітни! Не допусти, щоб світ зійшовся клином, І не приспи, для чого я живу…

Інтимна лірика Ліни Костенко дуже цікава, прониклива, душевна. Це – своєрідні роздуми – монологи й діалоги, враження від баченого і пережитого, що відкривають читачу щире серце поетеси і її прекрасну душу.


Твір на тему: Інтимна лірика Ліни Костенко
Інтимна лірика Ліни Костенко
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email