|  | 

Історичний роман

ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ В ЛІТЕРАТУРІ

Історичний роман

Історичний роман присвячений подіям минулого, від яких нас відокремлює щонайменше 50-60 років. Історичний роман будується на фактах, документах, на народній пам’яті про давні події та їх учасників.

Героями історичного роману можуть бути як реальні історичні особи, так і персонажі, створені уявою письменника. В історичному романі важливими є історичний і місцевий колорит, які передають загальну атмосферу подій та особливості життя людей у ті давні часи.

Щоб написати історичний роман, письменник вивчає тогочасні документи, працює в бібліотеках, архівах, збирає яскраві свідчення, вчитується в хроніки, літописи, церковні записи. Його увагу привертають промовисті факти з повсякденного життя людей, описи звичаїв, традицій народу тощо. Але найцікавіше відбувається тоді, коли автор вигадує захопливу інтригу, змушує свого героя долати неймовірні перешкоди – і все це в конкретному минулому, на основі історичних документів і фактів. Історичний роман справляє враження невигаданості, здається, саме так, або приблизно так, все і відбувалося. Інтерес до цього жанру народився у XIX ст.

Письменники-романтики захоплювалися Середньовіччям, духом пригод і змін, який так відрізнявся від одноманітності й сірої буденності їхнього часу. Події тих часів сприймалися як таємничі, захоплюючі – адже документів було обмаль. Отож письменники зверталися до народних переказів і легенд.

Першим європейським романістом-істориком по праву вважається англійський письменник шотландського походження Вальтер Скотт. Його роман “Айвенго” (1819 р.) є взірцем класичного історичного роману. Події у романі відбуваються в Середні віки, коли в Англії правив король Річард, Проте письменник головним героєм обрав не його, а нікому не відомого юного лицаря Айвенго – звичайну людину, яка всупереч своїй волі виявляється втягнутою в потік історії.

Герої роману беруть участь у всіх знакових поділі середньовіччя: турнір, війна, облога міста, спалення Відьом. Автор використовує подорож Айвенго для ближчого знайомства з людьми різних соціальних верств і різних національних груп. Вальтер Скотт показує своєрідній побутового життя багатих і бідних, саксів і норманів тогочасної Англії і переконує, що історію творять звичайні люди, які кидають виклик своїй долі зберігають готовність до ризику, до пригод і залишаються вірними корал

Запитання

1. Що таке історичний роман? Коли він народився?

2. Який історичний період найбільше приваблював письменників XIX ст.? Чому?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Історичний роман
Історичний роман
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email