|  | 

Історія задуму і створення “Людської комедії” Оноре де Бальзака (ІI варіант)

Ім’я Оноре де Бальзака асоціюється із розвитком реалістичної літератури у Франції XІX століття. Письменник доклав багато зусиль для збагачення світової літературної скарбниці. Його сміливі та масштабні задуми втілювались у грандіозних творах. Бальзак суворо ставився до сучасної йому дійсності, він помічав вади суспільства та намагався дослідити причини, які їх спричиняють. В 30-их роках у письменника з’являється задум написати цикл творів, де всебічно висвітлювалось би життя французького суспільства.

А в 40-их роках Бальзак визначається зі змістом та композицією епопеї. Багатотомне видання отримує назву “Людська комедія”. Деякі літературознавці вважають, що така назва апелює до “Божественної комедії” Данте. Проте Бальзак, на відміну від середньовічного поета, не схильний до фантастики та складних алегорій, а намагається досліджувати життя з реалістичної точки зору. Письменник порівнює суспільне життя із природним.

Тому намагається виокремити загальні типи та види, які існують в суспільстві. Така класифікація подібна до тваринної у природі. Бальзак, звичайно, розумів, що поведінка людей складніша, ніж у тварин. Тому задача перед ним стояла не проста.

Бальзак планував створити 120 творів – картин людського життя. На жаль, він встиг написати лише 96. Епопея “Людська комедія” має три частини-етюди. Найбільша частина має назву “Етюди про звичаї”. Саме в ній Бальзак дає класифікацію людських типів.

Письменник вважав, що кожна особистість і суспільство в цілому проходять подібні стадії розвитку. Для того щоб об’єднати велику кількість творів в єдиний цикл, Бальзак використовував різноманітні методи. Розглянемо прийом з “перехідними персонажами”. Наприклад, головний герой одного твору циклу з’являється в іншому творі, але вже в другорядній ролі.

Також об’єднуючим фактором всіх компонентів циклу є саме життя у всіх його проявах. Частини “Людської комедії” спочатку не становили єдиний цикл. Потім Бальзак задався ідеєю створення епопеї.

Для цього він вніс в деякі твори правки. Цикл містить твори з ключовим значенням. В них письменник виявляє своє ставлення до проблем суспільства. Такою є повість “Гобсек”, в котрій письменник показує владу золота над людиною.

Але щоб зрозуміти задум автора “Людської комедії” мало прочитати програмовий твір “Гобсек”, треба ознайомитися і з іншими частинами епопеї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Історія задуму і створення “Людської комедії” Оноре де Бальзака (ІI варіант)
Історія задуму і створення “Людської комедії” Оноре де Бальзака (ІI варіант)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email