|  | 

ЙОГАНН ВОЛЬФГАНГ ГЕТЕ – ОСКАР УАЙЛЬД

РОЗДІЛ ІІ ПРИРОДА І ЛЮДИНА

ЙОГАНН ВОЛЬФГАНГ ГЕТЕ

1749-1832

Я вдячний, що із року в рік

Росту я в лад природі…

Йоганн Вольфганг Гете

Сторінки життя і творчості

Йоганн Вольфгапг Гете завжди відчував зв’язок не тільки з рідною Німеччиною, а й з Усесвітом.

Він народився 28 серпня 1749 р. в заможній родині юриста Йоганна Каспара. Батько приділяв велику увагу вихованню дітей. Під керівництвом домашніх учителів майбутній поет опанував грецьку, латинську, французьку, англійську та італійську мови.

Змалку навчився грати на клавесині й віолончелі, малювати, фехтувати, їздити верхи, танцювати, добре орієнтувався у всесвітній історії та історії мистецтва.

У 16 років Гете вступив на юридичний факультет Лейпцизького університету. Здобув юридичну освіту в Страсбурзькому університеті. Ці заклади й тепер є всесвітньо відомими. Однак головним покликанням Гете була література.

З ранніх літ він вивчав фольклор і захоплювався пізнанням природи. Він уважав, що мистецтво має наблизитися до природи, а людина повинна вчитися в природи мудрості й гармонії.

1775 р. Гете приїхав у м. Веймар на запрошення герцога Карла Августа Веймарського. Герцогу було 18 років, Гете – 26. Митець став радником і товаришем юного герцога, але водночас виконував й важливі громадські доручення – був міністром шляхів і військовим міністром.

Гете намагався своєю державною діяльністю вдосконалювати життя людей, поліпшувати устрій маленького герцогства. Він писав: “Треба поливати власний сад, якщо ми не можемо дати дощу всій землі”. У Веймарі Гете створив багато поетичних шедеврів, у тому числі й “Нічну пісню подорожнього”.

У цьому місті він познайомився з іншим видатним німецьким поетом – Фрідріхом Шиллером, їхня дружба тривала понад десять років. У Веймарі Гете заснував Національний театр, що працює до сьогодні.

Гете був не тільки визначним митцем, а й науковцем. Він серйозно цікавився різними науковими галузями – геологією, біологією, мінералогією. Крім того, його інтереси сягали й філософії. Він намагався дати пояснення вічним питанням людського буття; що таке природа, як пов’язані людина та довколишній світ, у чому полягає сенс життя особистості тощо. Усі ці проблеми знайшли відображення в його безсмертних творах – віршах, п’єсах, романах.

Він уважав, що мистецтво має відкрити людині й людству смисл життя, спонукати до пошуку прекрасного в собі й у світі.

Природа стала провідною темою у творчості Гете. У статті “Природа” він із захопленням писав: “Природа! Ми нею оточені й охоплені – непереможно, нам не вийти з неї…

Тільки через любов наближуються до неї. Вона добра – я славлю її в усіх її творіннях!”

Тема – коло подій, життєвих явищ, змальованих у творі (тобто те, про іцо йдеться в художньому творі); тема або низка тем розкриваються у творі в органічному зв’язку з проблемою, яка з них постає й потребує осмислення.

Ідея художнього твору – його провідна думка, емоційна спрямованість (тобто тс, що утверджується, проголошується митцем).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: ЙОГАНН ВОЛЬФГАНГ ГЕТЕ – ОСКАР УАЙЛЬД
ЙОГАНН ВОЛЬФГАНГ ГЕТЕ – ОСКАР УАЙЛЬД
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email