|  | 

Кармелюк – Марко Вовчок

Марко Вовчок (1833-1907 pp.)

“Кармелюк”

Серед творів Марка Вовчка на історичну тему виділяється повість “Кармелюк”.

Протягом усього життя Марко Вовчок цікавилася історичним минулим України, зокрема боротьбою українського народу за соціальне і національне визволення. Письменниця багато вивчала історичні праці і документи, збирала перекази, легенди, думи і пісні, присвячені цій тематиці. Перебуваючи за кордоном, вона задумала написати історичну повість для дітей, присвячену селянському ватажку Устимові Кармелюку, під проводом якого у 1813-1835 pp. відбулося повстання проти царського уряду на Поділлі.

В основу повісті письменниця поклала фольклорні матеріали. Вона відтворила образ селянського ватажка таким, яким він поставав у народному уявленні: кмітливим, мужнім, хоробрим. Важливу роль у повісті відіграють народні пісні, що приписуються Кармелюкові.

Цей твір став першим в українській літературі про Устима Кармелюка.

Повість “Кармелюк” була написана напередодні проведення реформи кріпосного права у Росії, коли з кожним днем дедалі більше зростав стихійний протест проти панів і прояви непокори пригноблених селян. За таких обставин повість “Кармелюк” була заборонена царською цензурою і не видавалася в Росії майже тридцять років. ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Кармелюк – Марко Вовчок
Кармелюк – Марко Вовчок
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email