|  | 

Книга – джерело знань (за літописним оповіданням “Похвала книгам”) ЛІТОПИСНІ ОПОВІДІ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ, ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ, А. ЛОТОЦЬКИЙ, О. СЕНАТОВИЧ

5 КЛАС

ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ

ЛІТОПИСНІ ОПОВІДІ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ, ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ, А. ЛОТОЦЬКИЙ, О. СЕНАТОВИЧ

Книга – джерело знань (за літописним оповіданням “Похвала книгам”)

Народна мудрість говорить: на землі існують три головні цінності, три чуда: хліб, щоб народ був завжди здоровим і сильним; жінка, щоб не обривалася нитка життя; книга, щоб не обривався зв’язок часів.

Наші предки шанували книгу ще з часів Київської Русі. А за князювання Ярослава Мудрого в Києві при Софійському соборі було засновано першу в Давньоруській державі бібліотеку. Чому Ярослав дбав про книги? Відповідь на це запитання знаходимо в літописі “Повість минулих літ”.

Нестор, його автор, зазначає: “Любив Ярослав книги, читав їх часто і вдень і вночі”. Саме за любов до знань і прозвали князя Мудрим. Зібрані ним з усіх куточків держави переписувачі невтомно працювали, переписуючи та перекладаючи книги з інших мов.

Завдяки їхній нелегкій роботі русичі могли черпати з книг знання, насолоджуватися мудрістю, зосередженій у них. Високий злет давньоруської культури й книжності Нестор оспівує такими словами: “Це – річки, що напоюють всесвіт, це – джерела мудрості. Адже у книжках глибина невимірна, ними ми втішаємось у журбі.

Якщо сумлінно пошукати в книжках, то знайдеш велику користь для своєї душі”.

На жаль, книги того часу до нас не дійшли. Після того як хан Батий у 1240 році захопив Київ, доля їхня невідома. Та про давню бібліотеку, про її існування сучасникам нагадує встановлений на території Софійського собору пам’ятний знак, на якому зображено Ярослава мудрого з книгою в руці і викарбувано слова з літопису: “…Ярослав цей засіяв книжними словами серця вірних людей.

Велика ж бо користь людині від навчання книжного”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Книга – джерело знань (за літописним оповіданням “Похвала книгам”) ЛІТОПИСНІ ОПОВІДІ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ, ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ, А. ЛОТОЦЬКИЙ, О. СЕНАТОВИЧ
Книга – джерело знань (за літописним оповіданням “Похвала книгам”) ЛІТОПИСНІ ОПОВІДІ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ, ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ, А. ЛОТОЦЬКИЙ, О. СЕНАТОВИЧ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email