|  | 

Комп’ютерні технології та їх можливості у творчий діяльності і в формуванні нових комунікацій знань, умінь, продуктів

Комп’ютерні технології та їх можливості у творчий діяльності і в формуванні нових комунікацій знань, умінь, продуктів.

Справжнього широкого розвитку комп’ютерна графіка зазнала з появою персональних комп’ютерів “Macintosh” (МАС) фірми Apple, які спеціально визначалися для потреб поліграфії. Саме для платформи МАС почали з’являтися перші спеціалізовані операційні системи та графічні редактори. Але сталося так, що справжніми “масовими” комп’ютерами стали комп’ютери класу IBM/PC (РС). Тоді більшість звичайних сьогодні для багатьох оболонок та редакторів почали відтворюватися на базі графічного досвіду МАС, але перекладені для комп’ютерів РС.

Так з’явилася славнозвісна операційна система Windows, а також дуже велика кількість звичних для користувачів комп’ютерів РС пакетів, різнопланових програм та редакторів (наприклад: QuickTime, Page Maker, майже всі продукти корпорації Adobe та багато інших).

У теперішній час, завдяки грандіозному розвитку комп’ютерної техніки, деякі сторони нашого життя неможливо уявити собі без застосування комп’ютерних технологій, у тому числі без комп’ютерної графіки. Це, насамперед:

– усі види поліграфічних процесів;

– майже вся рекламна індустрія;

– телебачення;

– моделювання нових видів одягу;

– проектно-конструкторські розробки й т. д.

За способом створення комп’ютерну графіку можна розділити на двовимірну і тривимірну. У двовимірній графіці (2D-графіці) зображення будується з використанням плоских геометричних моделей, тексту та растрових даних Цей тип графіки насамперед призначено для застосування у сферах, пов’язаних із традиційними технологіями друку (видавнича та рекламна діяльність, картографія, фотографія, розробка креслень тощо), а також для публікації в Інтернеті та створення інтерфейсу користувача.

У тривимірній комп’ютерній графіці (3D – графіці) на відміну від двовимірної, у комп’ютері зберігаються тривимірні геометричні дані об’єктів.

Один із підходів до створення такої графіки полягає у використанні віртуального простору, який називають сценою. У цьому просторі проектувальник розміщує необхідні об’єкти, призначає для них певний матеріал (дерево, залізо, скло тощо), розміщує джерела світла, а також віртуальні камери, що визначають точки перегляду сцени. Під час відтворення тривимірної графіки на екрані комп’ютера будується геометрична проекція тривимірної моделі на площину екрану. Цей процес називають рендерингом або візуалізацією.

Сфери застосування тривимірної графіки – кінематограф, телебачення, комп’ютерні ігри, моделювання об’єктів у промисловості тощо.

Комп’ютерну графіку з учнями освоюємо спочатку з найпростішого графічного редактора Paint. Він вбудований до ОС Windows, і тому, завжди доступний.

Paint – растровий графічний редактор, тобто зображення будується з крапок. Він має обмежений набір функцій, але їх сповна вистачає для створення простих малюнків. Учні середньої ланки в цій програмі з великим інтересом складають і оформляють кросворди. Графіка в комп’ютері представляється двома видами: растрова графіка – це масив елементарних крапок (пікселів), з яких складається зображення, векторна графіка заснована на математичних формулах, що описують нерівності контурів і спосіб заливки. Растрова графіка застосовується для створення фотореалістичних зображень з тонкими колірними переходами – це – це портрет, пейзаж, живописний колаж.

Векторна графіка використовуються для відображення об’єктів з чітким кордоном і ясними деталями – це шрифт, логотип, графічний знак, орнамент, декоративна композиція. Векторні зображення формуються на основі математично описаних фігур, які називаються векторами, а вид зображення визначається параметрами векторів. Іншими словами, векторна графіка складається з кривих, що мають координати, колір та інші параметри, а також замкнутих областей, заповнених певним кольором. Межі цих областей також описуються кривими.

Файл з векторної картинкою містить координати і параметри кривих. Результати обробки векторних зображень не залежать від роздільної здатності обладнання, тому ви можете довільно змінювати їх параметри (розмір, колір, форму і т. д.) – якість не погіршиться. Векторна графіка застосовується при створенні цифрових об’єктів з використанням дрібних кеглів (розмірів шрифту) або таких об’єктів, як логотипи, для яких важливо зберігати чіткі контури, при необмеженій масштабування.

Учень, володіючи всіма видами комп’ютерної графіки, може створювати картини, пейзажі, відображаючи в них своє бачення на ті або інші речі навколишнього його світу.

Отже, комп’ютерна графіка – це, на сьогодні, величезний світ різноманітних редакторів та пакетів, у якому кожен може знайти майже будь-які інструменти для втілення у життя найсміливіших своїх задумів.

На Turbo Pascal учні старшої ланки освоюють технологію обробки векторної і растрової графіки, де своє уміння потім відображають в створення проектів. Учні середньої ланки створюють малюнки в середовищі програмування Basic, що сприяє розвитку логічного мислення, зорового сприйняття форм і розмірів фігур, площинної і просторової орієнтації. Комп’ютер дозволяє наочно представити результат дій. Існують мультфільми, повністю намальовані за допомогою комп’ютерних програм, наприклад, доступнішою для учнів програма Macromediaflesh, де учні створюють невеликі анімаційні фрагменти, в програмі Fhotoshop із задоволенням роблять монтаж фотографій, перетворюючи звичайне фото на мистецтво. Вивчення програми Microsoft Power Point не залишає учнів байдужими і кожен з них створює свою презентацію, а вершиною їх майстерності стає створення анімаційної презентації – мультфільму.

За допомогою презентації можна готувати незабутні реклами, розповідати про своє хобі. Більш того, презентації можна представляти в електронному вигляді або поширювати через Інтернет. Створення презентацій спонукає до дослідницької і пошукової діяльності.

У подібній роботі з цікавістю беруть участь старшокласники. Для підготовки мультимедіа – проекту учень спочатку проводить величезну науково-дослідну роботу, використовує велику кількість джерел інформації, що дозволяє уникнути шаблонів і перетворює кожну роботу на продукт індивідуальної творчості. Робота над мультимедійним проектом здійснюється на уроках інформатики і в позакласній діяльності. Тема творчого мультимедійного проекту може бути пов’язана з однією або декількома дисциплінами учбового плану, а також з подіями і проблемами навколишньої дійсності. Слід зазначити, що тема проектної роботи має бути практично здійснимою і значимою по своїй проблематиці, викликати живий інтерес учасників проекту і відповідати їх мотиваційним установкам.

Практика створення творчих проектів з використанням мультимедіа учням освоювати нові завдання, що вимагають розробку призначеного для користувача інтерфейсу, введення і компоновка звуку, сканування ілюстрацій, вставку відео, графіки, анімації, гіпертексту. Учень при створенні кожного слайду презентації перетворюється на комп’ютерного художника (слайд має бути барвистим і відображати внутрішнє відношення автора до питання, що викладається). Мета виконання проектної роботи – поглиблене вивчення тієї або іншої проблеми. Раніше безбарвні, деколи не підкріплювані навіть ілюстраціями виступу перетворюються на яскравих і таких, що запам’ятовуються.

Використовуваний даний вид учбової діяльності дозволяє розвивати в моїх учнів логічне мислення, формує загальноучбові уміння і навики. В процесі демонстрації своїх напрацювань ті, що виучуються набувають досвіду публічних виступів, який, безумовно, згодиться їм надалі. Дуже поважно на цьому етапі підтримати учнів, направити, похвалити за щонайменші успіхи.

Створити Web-сторінку непросто, але мабуть кожна людина хотіла б спробувати себе в ролі дизайнера. Щоб зробити свій сайт ефективним, ви повинні візуалізувати потік інформації й вибрані користувачем шляхи. Іншими словами, ви повинні бачити свій сайт із погляду користувача. Процес планування може потребувати великих витрат праці, однак якщо він доставляє вам задоволення, то цілком імовірно, що ваш сайт буде чудовий.

Як побудувати гарний сайт

Найкращі Web-сайти – це ті, котрі привабливо виглядають, ємко виражають основну ідею і не змушують користувачів чекати одержання інформації на їхніх екранах занадто довго. От кілька порад для створення успішного сайта:

чітко сформулюйте призначення вашого сайта. Які ваші цілі? Тільки присутність в Іnternet? Якщо так, то не дивуйтеся, що ваш сайт, як і багато інших, осягне долю більшості.

Намагайтеся формулювати ваші ідеї настільки чітко, наскільки це можливо. Можливо, ви хочете, щоб сайт представляв продукцію вашої компанії. Це добре, але ви повинні задуматися про те, як ви збираєтеся представляти ці продукти. Як ви хочете показати ваші продукти на мережному ринку? Глибоке з’ясування цих питань допоможе вам чітко сформулювати мету.

Без чітко визначеної мети ваше дітище буде приречене на забуття десь на задвірках Всесвітньої Павутини; обов’язково думайте про свою аудиторію. Хто буде основною (і вторинною) аудиторією вашого сайта? Якого вони віку? Чим займаються?

Скільки часу проводять на вашому сайті? У відношенні кожної порції інформації, кожної картинки і кожної деталі запитаєте себе, як відреагує на це ваша аудиторія; використовуйте елементи, що швидко завантажуються. Причина номер один, чому люди швидко ідуть із сайту (чи не відвідують його зовсім) – занадто довге завантаження інформації.

Великий обсяг графічних файлів викликає бажання якось уплинути на хід подій, і найпростіше – це натиснути на кнопку Stop, зупинивши завантаження. Зробіть ваш сайт візуально привабливим. Ви, безсумнівно, бачили в Іnternet чимало нудних сайтів. Що ж робить їх нецікавими? Можливо, недолік кольору і розмаїтості тексту, заголовків?

Ви, імовірно, бачили також безладні й еклектичні сайти, у яких використовується занадто багато різних шрифтів чи розмірів, занадто багато кольорів.

Створюючи свій власний сайт, пам’ятайте, що продумане форматування сторінок наблизить вас ще на один крок до заповітної мети.

Не намагайтеся розмістити все на одній сторінці. Будьте уважні, не перевантажуйте свої сторінки занадто великою кількістю інформації. Усі ми знаємо, що письменники люблять писати, а дизайнери-графіки – малювати ефектні картинки.

Ваше завдання як розробника сайту – створити тонку гармонію між цими двома дуже різними групами людей. Постарайтеся встановити рівновагу між текстовою й образотворчою інформацією. Думайте про тих, хто буде читати ваші сторінки; думайте про те, як важко сприймається велика кількість тексту на екрані комп’ютера, і наповнюйте ваші сторінки вмістом відповідно до цього. Спробуйте додати порожній простір, збільшуючи поле сторінки, чи використовувати табличне розміщення тексту.

Розміщаючи на сторінках графіку, майте на увазі її реальне значення: чи служить вона основній меті, чи працює тільки як прикраса? Але при цьому не забувайте, що іноді красива графіка сама по собі може бути метою. В ідеалі кожен Web-сайт повинний добре виглядати, містити корисну інформацію і бути зручним для перегляду.

З допомогою html-конструювання учні створюють свої web-сторіночки. Робота над сайтом покращує письменність, допомагає вирішувати медіаосвітні завдання, осмислити і інтерпретувати інформацію, виробляє навики роботи в колективі, формує художній смак. Технологія HTML полягає в тому, що в звичайний текстовою документ вставляються символи (теги), що управляють, і в результаті ми отримуємо web-сторінку.

Браузер при завантаженні web-сторінки представляє її на екрані в тому вигляді, який задається тегами. Основними достоїнствами html-документів :

малий інформаційний об’єм; можливість перегляду на персональних комп’ютерах, оснащених різними операційними системами.

Людина, що створює Web-сторінку, сполучає свої знання та навички своїм творчим потенціалом. Вміння творити – ось що відрізняє справжнього

Web-дизайнера. Для того щоб створити Web-сторінку, яка б радувала очі, потрібно поєднувати в собі якості художника і програміста. Мати свій сайт в Інтернеті – це велика можливість розказати на весь світ про себе, показати свою фотографію, познайомитись з іншими людьми, можливо, навіть з інших країн.

Якщо ви зможете організувати свій власний сайт з тими інтересами, які ви висуваєте щодо якогось питання, це дає вам велику можливість знайти таких людей, які мислять, так як ви.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Комп’ютерні технології та їх можливості у творчий діяльності і в формуванні нових комунікацій знань, умінь, продуктів
Комп’ютерні технології та їх можливості у творчий діяльності і в формуванні нових комунікацій знань, умінь, продуктів
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email