|  | 

Конспекти занять для дітей 5-го року життя

Інтегроване заняття

(рідна природа і аплікація)

В гостях у Гриба-Боровика

Програмовий зміст: Розширити прямі контакти дітей з природою, збагачувати чуттєвий досвід дошкільників. Закріпити знання дітей про дарунки осені. Вчити розрізняти їстівні й неїстівні гриби, з’ясовувати, де саме ростуть гриби, знаходити їстівні гриби на дидактичній картині.

Розвивати навички роботи з папером і клеєм, наполегливість, самостійність. Виховувати бережне ставлення до оточуючого середовища.

Матеріал: картинки із зображенням лісу, грибів; дидактична гра “Грибна галявинка”; вбрання Гриба-Боровика; кольоровий папір, клей, скріпки.

Хід заняття:

Вихователь: Наприкінці літа й на початку осені самий час збирати гриби. Хто з вас ходив у ліс за грибами? Пропоную відправитися туди.

Хочете? З чим ходять у ліс за грибами?

Діти: З кошиками.

Вихователь: У нас їх немає, але ми їх зробимо. (Вихователь разом з дітьми із заготовлених заздалегідь деталей кольорового паперу збирають “кошика”, скріплюючи його деталі клеєм або скріпками).

Вихователь: Кожний зробив для себе “кошик”. І тепер відправляємося в “ліс”. (Під музику, виконуючи знайомі танцювальні рухи, діти йдуть по групі). От ми й у лісі. (У групі висить велика картина із зображенням дерев, кущів, пеньків, грибної галявинки, різних грибів. Оформлення лісової галявини залежить від фантазії вихователя: можна на килимі розставити картонні дерева, на підлозі розкласти намальовані або вирізані з журналів, книжок, дидактичних матеріалів гриби). Присядемо на галявинку й оглянемося навколо.

Подивіться, скільки тут грибів! Розглянемо їх, а я зараз покличу гостя.

(З’являється гриб-Боровик)

Гриб-Боровик: Здрастуйте, діти! Угадайте, хто я? (Відповіді). Розглянули картинку?

Яких моїх родичів ви можете назвати? (Відповіді). А як називається людина, що добре розуміється в грибах і вміє їх збирати?

Діти: Грибник.

Гриб-Боровик: Ви знаєте, як правильно збирати гриби? (Відповіді). А на які групи діляться всі гриби?

Діти: Їстівні й неїстівні.

Гриб-Боровик: Уявіть собі: ви знайшли в лісі гриб, але не знаєте, що це за гриб. Що ви будете робити? (Відповіді).

Вихователь: Правильно, краще такий гриб не чіпати. Він може знадобитися кому-небудь із звірів. Давайте пограємо в гру “Грибна галявинка”. У ліс можна йти тільки з кошиком – це перше правило.

Згодні? Слухайте уважно правило друге. Потрібно зібрати не менш трьох грибів. Їх на галявинці багато, вистачить усім. Збирайте тільки ті гриби, які знаєте, збирали раніше або бачили на картинках.

За кожний знайдений і правильно названий їстівний гриб я буду нагороджувати. А ще потрібно про нього скласти розповідь. Хто розповість про всі зібрані гриби, тому я дам червоний кружечок.

У кого більше правильних відповідей, у того й більше кружечків. Той і переможе.

Гриб-Боровик і діти грають у гру “Грибна галявинка”. Після того, як діти зберуть всі їстівні гриби, вислухує їхні розповіді, нагороджуючи за кожне правильне завдання, підводить підсумки гри.

Гриб-лісовик : Як багато ви зібрали грибів! Що з ними можна зробити? (Відповіді).

Підсумок заняття: Проводиться заключна бесіда. Діти свої кошики з “грибами” забирають додому.

Інтегроване заняття

(рідна природа і валеологія)

Будь природі другом

Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про характерні особливості сезонних змін у природі. Вчити орієнтуватись в рослинному і тваринному світі, встановлювати ланцюжок взаємозв’язку явищ в природі. Познайомити дітей з проблемою забруднення оточуючого середовища.

Підвести до розуміння необхідності охорони навколишнього середовища. Розвивати спостережливість, пам’ять, увагу. Виховувати почуття радості від співпраці і спільних дій (з однолітками і об’єктами живої природи), дбайливе ставлення до лісу і його мешканців, бажання допомагати природі.

Обладнання: іграшки: зайчик, білочка, ведмедик, вовк,

Хід заняття:

Вихователь : Дітки, зараз ми з вами підемо в ліс, але він не простий, а казковий.(Вирушають до імітованого лісу).

Сонце в мандрівку нас закликає.

І про дорогу оповіщає.

Йдіть, мої любі, під ноги дивіться,

Травам і квітам ніжно вклоніться.

Несіть же їм ласку у кожній долонці.

Разом з промінням веселого сонця.

Хай же мандрівка казкою стане,

Про неї розкажете татові й мамі.

Ось ми і прийшли до лісу. Погляньте, як яскраво світить сонечко, зеленіє травичка, співають птахи, повітря прозоре та чисте. Як тут гарно.

Давайте з вами повторимо правила поведінки у лісі.

– Не шуміти!

– Не бігати!

– Не ламати гілочок!

Діти, а ось і пеньочки, давайте на них сядемо та послухаємо спів пташок (Слухають спів пташок, записаний на касеті ). Яких ви знаєте пташок? Назвіть зимуючих пташок. Перелітних.

Чи співають восени солов’ї? Де можна зустріти синичку, горобця? Чи можна побачити сову в місті? Чому?

Кого називають лікарем лісу?

Вихователь : Діти, продовжуємо подорож по лісу (Чують чийсь голос. Плаче зайчик) . Що це з ним? Зайчик поранив лапку.

Діти, як можна допомогти зайчикові?

Повторення лікарських рослин. Підвести дітей до вирішення ситуації. З’ясувати, яка лікарська рослина допоможе (подорожник).

Діти лікують зайчика. Зайчик пропонує пограти в гру “Виправ помилку” (Білка живе у барлозі, заєць щебече, ведмідь гуляє всю зиму, їжак їсть півників, лисиця має голки на спині та ін).

Вихователь: Дякуємо, зайчику, тобі за гру, нам треба йти далі. До побачення! Які ви молодці, дітки, що допомогли зайчику.

Тепер в нього лапка швидше заживе, і він зможе втекти від лисиці.

(Діти разом з вихователем потрапляють на лісову галявину, де накидане сміття).

– Малята, подивіться, як тут засмічено. Як ви гадаєте, хто накидав сміття? Чи можна так робити?

Чому? Що потрібно зробити? (Відповіді дітей. Прибирають сміття) .

Фізхвилинка

А тепер ми з вами вдихнемо чисте повітря і, щоб далі продовжити свою подорож, зробимо розминку (імітація рухів)

Пташка високо літає,

Зайчик весело стрибає,

Лис тихенько пробіжить,

Їжачок в траві сидить.

Раптом тихо жук проліз,

Чеше лапкою свій ніс.

Десь по лісу йде ведмідь…

Всіх звіряток цих любіть.

Вихователь: Діти, дивіться, а хто це сидить на пеньочку? (Відповіді дітей). Так, білочка, а чому вона сумна? В неї, мабуть, болять зубки, бо вона тримається за щічки. Що потрібно робити. щоб не боліли зуби? Скільки разів на день чистять зуби?

А ви чистите зуби? Як правильно чистити зуби? (Діти показують, потім читають):

Щоб здоровими рости,

Треба пам’ятати:

Чистить зуби два рази,

Гарно умиватись.

Щоб здоровими рости,

Треба пам’ятати:

З ранку весело вставай

І роби зарядку.

Щоб здоровими рости,

Треба пам’ятати:

Ти з природою дружи,

Буде все в порядку.

Діти, хай білочка посидить, поки в неї болять зуби, а ви їй допоможете назбирати шишок. (Проводиться естафета “Хто швидше перенесе шишки?” – біг на коротку дистанцію).

(Білочка дякує дітям за допомогу. Діти прощаються з нею і вирушають далі)

Вихователь: Діти, поки ми рухаємось далі, пригадайте прислів’я, приказки, прикмети про птахів, тварин, про ліс.

– Де багато пташок, там нема комашок.

– Скільки пташок, стільки пісеньок.

– Ластівки літають низько над землею – буде дощ.

– Ліс – багатство, бережи його.

– Багато лісу-не губи. Мало лісу-бережи. Нема лісу-посади.

– Немає ліпшої краси, ніж гаї та ліси.

– Ліс не школа, а всіх учить.

(Назустріч дітям виходить Лісовичок).

Лісовичок: Добрий день! Малята, я дуже радий вас бачити у своєму лісі. Ви мене впізнали? Так, я – Лісовичок. Всю прогулянку по лісу я був поруч з вами.

Я бачив, як ви допомогли зайчику, білочці, як очистили галявинку від сміття. Ви показали, що знаєте, як потрібно поводити себе у лісі. А чи знаєте ви, кого ховає ліс? (Називають тварин, які живуть у лісі, комах, пташок).

Яке повітря в лісі? Чому воно таке? Яке повітря у вашому місті? Чому?

Як ви можете допомогти природі у своєму місті? Молодці, гарно відповіли на запитання. Ви справжні друзі природи.

Вихователь: Як швидко плине час! Треба повертатись до дитячого садка

Лісовичок: До побачення, любі діти! На прощання хочу вам сказати:

Дерево, травичка, квітка і пташка

Не завжди вміють захищатись.

Якщо будуть знищені вони –

На планеті ми залишимось самі.

Любіть природу! Бережіть її!

– А ось вам дарунки від мене і лісових друзів.

Вихователь: Дякуємо тобі, Лісовичку. До побачення!

(Діти повертаються до дитячого садка).

Вихователь: Ось ми у нашому садочку. Я задоволена вами, мої малюки, ви справжні знавці природи і її охоронці.

Слухайте, діти!

Квіточку кожну,

Кожну травичку

Плекай, бережи.

Іншим малятам –

Усім своїм друзям –

Теж накажи.

Інтегроване заняття

(мовленнєве спілкування і рідна природа)

Здрастуй, зимонько-зима

Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про характерні ознаки зими; про зимуючих птахів. Навчати дітей називати та розрізняти птахів і тварин, порівнювати їх будову, розмір, виявляти схожості та відмінності між ними. Викликати у дітей активне співчуття до зимуючих птахів, бажання надавати їм посильну допомогу. Розвивати пізнавальну активність, зв’язне мовлення, мовне дихання (правильний вдих та видих); логічне мислення, уяву. Стимулювати вживання повних речень.

Поповнювати словниковий запас дітей словами-назвами зимових явищ, назвами зимових птахів; вводити в мовлення дітей узагальнюючі слова і слова близькі за значенням. Продовжувати формувати екологічну культуру, вміння бачити красу рідного краю. Виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Матеріал: Макет потягу, д/ігри: “Логічний потяг”, “Склади з частин ціле”, “Добери слово”, “Чарівний мішечок” (зразки різних видів тканини), “Зима – добре і погано”, “Нагодуй пташок”, насіння гарбуза та соняшника.

Хід заняття

Вихователь:

Дорога біла стелиться і краю їй нема.

Сніжок мете метелиця. Чекає нас зима.

Ми вирушимо потягом, зберемося на мить,

Але спочатку, дітоньки, вагончики зберіть.

(Проводиться дидактична гра “Логічний потяг”)

У нас є потяг, а до нього треба причепити вагончики. Кожен вагончик має свою картинку. Потяг наш називається “Зима”. А щоб правильно зібрати потяг і вирушити на ньому у подорож, потрібно уважно слухати мої запитання і давати на них правильні відповіді.

Скажіть мені, будь ласка, а зима яка?

Діти: Холодна! Морозна! Весела!

Біла! Снігова!

(Ставиться вагончик із зображенням сніжинок).

Вихователь: А що можна робити взимку зі снігу?

Діти: Грати в сніжки. Робити снігову гірку. Ліпити сніговика.

Вихователь: А щоб сніговик не розтанув якою повинна бути погода?

Діти: Холодною. Морозною.

(Ставлять вагончик із зображенням сніговика).

Вихователь: А що полюбляє їсти сніговик?

Діти: Сніг, лід, морозиво.

Вихователь: А. що таке лід, сніг?

Діти: Лід і сніг – це замерзла вода

(Ставиться вагончик із зображенням морозива).

Вихователь: Ви погляньте, який у нас вийшов гарний зимовий потяг. Займайте скоріш місця і рушаймо в подорож.

(Діти сідають на стільці у “потяг”).

Вихователь: Перша зупинка “Снігова”.

Діти, сніжиночки бриніли,

До нас прилетіли.

Кожен з ними грати рад.

Зробимо ми снігопад.

(Діти, беруть сніжиночки і дмухають на них з різною силою видиху)

Малята, а що таке снігопад?

Діти: Снігопад – це коли багато снігу падає.

Вихователь: (показує дітям відерце зі снігом). Малята, доторкніться до снігу, який він?

Діти: Холодний, мокрий, м’який, білий.

Вихователь:

Сидить сумує Сніг.

Чекає і зітхає.

Хотів писати вірш,

А слів не вистачає.

Давайте допоможемо Снігу – розкажемо йому про зиму.

(Проводиться гра “Добери слово.”)

Зима яка? (Холодна, сніжна, морозяна, сувора.)

Сніг який? (Білий, іскристий, блискучий, м’який, пухнастий, мокрий, сірий, брудний, холодний.)

Вітер взимку який? (Холодний, крижаний, сильний, морозний.)

Небо взимку яке? (Сіре, похмуре, хмарне, у морозну погоду блакитне.)

Сонце взимку яке? (Зовсім не гріє, рідко з’являється, світить але не гріє)

Вихователь: Гарно ми порозважались, але час вирушати далі. Місця скоріш свої займаймо і далі в подорож вирушаймо.

(Діти сідають на стільці у “потяг”).

Вихователь: Наступна зупинка “Холодна”.

(Діти підходять до столів, де розкладені розрізні картинки)

Холод із картками грається.

У купки їх складає.

Як група називається.

Ніяк він не згадає.

Ти, дружок, часу не гай,

Картинки швидко ти складай

І одним словом називай.

(проводиться гра “Склади з частин ціле” – вихователь розділяє дітей на дві підгрупи. Кожній дитині першої підгрупи роздає розрізані картинки з зображенням тварин, а другої – птахів.)

Вихователь: Хто це?

Діти: Ведмідь, лисиця, собака, кіт, вовк, свиня.

Вихователь: А як можна їх назвати одним словом?

Діти: Тварини.

Вихователь: А у вас хто?

Діти: Горобець, ворона, курка, качка, сова, півник.

Вихователь: А як можна їх назвати одним словом?

Діти: Птахи.

Вихователь: Чим відрізняються між собою птахи і тварини?

Діти: Птахи літають, бо у них є крила. У тварин чотири лапи, а у пташок дві ніжки. У пташок є дзьоб.

Тіло тварин вкрито хутром, а пташок – пір’ям.

Вихователь: Малята, потяг на нас чекає, місця скоріш свої займаймо і далі в подорож вирушаймо. Наступна зупинка “Морозна”.

Вихователь: Діти, що потрібно робити, щоб не злякатися морозу та не змерзнути на вулиці взимку?

Діти: Потрібно одягати зимовий одяг.

Вихователь: Що ми одягаємо, збираючись на зимову прогулянку?

Діти: Шубу, шапку, рукавички, шарфик.

Вихователь : Зараз ви мені розкажете, який буває зимовий одяг.

(Проводиться д/гра “Чарівний мішечок”. Діти на дотик впізнають і називають шматочок тканини, з якого зроблений той чи інший вид одягу:)

Діти: Вовна тонка, вовна товста, вовна в’язана, хутро,

Вихователь : Молодці, дітки, знаєте з чого виготовляють зимовий одяг. А ще, щоб не змерзнути, потрібно рухатись.

(Читає вірш, діти роблять відповідні рухи.)

Морозець, морозець,

Не щипай за щічки!

Теплі валянки у нас,

Шубки й рукавички.

Морозець! Морозець!

Плетемо в долоні,

У дівчаток і хлоп’ят

Носики червоні.

Вихователь : Діти, як ви гадаєте, кому взимку важко, скрутно?

Діти: Диким тваринам. Птахам.

Вихователь: Як можна допомогти пташкам взимку?

Діти: Повісити годівнички, насипати в них різне насіння, крихти хліба.

(Вихователь пропанує дітям підійти до своїх місць, де на дітей чекають картинки з зображенням годівничок і силуетне зображення зимуючих пташок; тарілка з перемішаним насінням гарбуза і соняшника. Проводиться гра “Нагодуй пташок” Діти домовляються між собою, хто буде викладати на годівничку велике насіння гарбуза, а хто маленьке – соняшника. Потім діти викладають на годівничку пташок: до великого насіння великих пташок, а до маленького – маленьких. Закріплюються назви пташок.)

Вихователь: Молодці, мої гарненькі – допомогли пташкам. Тепер їм буде легше пережити зиму, знаючи, що у них є такі дбайливі друзі. Але наша подорож на зимовому потязі добігла кінця – час повертатися до дитячого садка.

Тож місця скоріш свої займаймо і в дитсадочок повертаймо.

(Під час “повернення до дитсадка” проводиться гра “Зима – добре і погано” – як підсумок заняття.)

Добре, тому що:

– багато снігу, можна ліпити сніжки;

– можна кататися на санках, лижах, ковзанах;

– сніг вкриває рослини від морозу;

– дерева відпочивають.

Погано, тому що:

– сніг засипав усе: пташкам і тваринам нічого їсти;

– слизько, можна впасти;

– холодно, морозно, можна захворіти

14.0p’I&;oa�’age:UK’>Віхолу здіймає.

(Повороти навколо себе)

А мороз чарівник

З діточками грає.

(Підстрибування)

(Дзвенить дзвіночок)

Вихователь: Доріжка не кінчається, далі нас кличуть за собою сніжинки. Але що це? Дітки, поки ми з вами гралися, сніжинки у коробці розтанули, і замість них з’явилися краплинки.

Хто мені скаже чому це сталося?

(Вихователь достає з чарівної коробочки, куди діти клали сніжинки, краплинки з паперу)

Діти: Тому що в групі тепло. Сніжинки – це замерзла вода.

Вихователь: Знову ми з вами говоримо про воду. Я зараз кожному роздам по краплинці, а ви подумайте і скажіть, для чого потрібна вода?

Проводиться д/гра “Для чого потрібна вода?”

(Перед дітьми картина із зображенням людей, птахів, тварин, рослин у зимову пору року. Діти беруть краплинку, ставлять її біля зображень, яким потрібна вода і пояснюють свою відповідь)

Діти: Воду п’ють люди, тварини, птахи. Вода потрібна рослинам. Воду треба берегти.

Вихователь: Як треба берегти воду?

Діти: Закривати кран. Не лити довго води. Не кидати сміття у джерела.

Вихователь: Які розумні в мене дітки: як багато вони знають про воду. А чи знаєте ви, що за допомогою води можна створювати дива? Дивіться, наша чарівна доріжка закінчилась, і десь на нас чекає диво. А що це за диво ви дізнаєтесь, коли підійдете до своїх міст.

На столах у вас лежать чарівні картинки, які потрібно розчаклувати кольоровою водою. На них з’явиться те саме диво, яке чекало на нас.

(Картинки намальовані методом фотокопії – свічкою. Коли діти зафарбують аркуш, з’являться різні малюнки.)

Вихователь: Візьміть чарівні тампончики і починайте працювати.

(Діти зафарбовують аркуші)

Вихователь: Настусю, що в тебе з’явилося? А в тебе, Владе?

(Діти розповідають про свої картинки:

Квітку, дерево, пташку, кішку, рибку, .людину)

Вихователь: Як ваші диво-малюнки пов’язані з водою?

Діти: Тому що тваринам, птахам, рибам, людям і квітам потрібна вода.

Вихователь: На цьому наша подорож закінчилась. Давайте ще раз пригадаємо, навіщо потрібна в природі вода:

Діти: ù Без води не можуть жити люди.

Водичку люблять пити

Всі рослини і тварини.

Без води не може мама

Зготувати нам обід.

Без води не можуть дітки

Личко вимити як слід.

Риби в морі, звірі в лісі

Жить не можуть без води.

Жабки в озері не будуть

Вже співати, як завжди.

Вихователь: Так, дітки

Без води життя немає,

Переконані ми в тім.

І тому водичку, діти,

Берегти потрібно всім.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: Конспекти занять для дітей 5-го року життя




Конспекти занять для дітей 5-го року життя
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email