|  | 

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – М. КОЦЮБИНСЬКИЙ

10 КЛАС

УКРАЇНСЬКА ДРАМАТУРГІЯ І ТЕАТР 70-90-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ

М. КОЦЮБИНСЬКИЙ

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ

До теми “Лірико-психологічна новела “Intermezzo” з жанровими ознаками “поезії в прозі” як невеличкий імпресіоністичний шедевр”

1. Які суспільно-політичні обставини були в країні на час написання новели “Intermezzo” ?

Новела була написана 1908 року, коли письменник жив у Чернігові. Ще були свіжі спогади про події революції 1905-1907 pp. Частина інтелігенції зневірилася в подальшій боротьбі. Серед неї посилилися ідейні хитання.

У суспільстві запанував настрій апатії, втоми.

2.Твір має автобіографічний характер. Чому?

Епізод, що ліг в основу новели “Intermezzo”, дійсно мав місце в житті М. Коцюбинського. Вкрай виснажений службою, громадською роботою, знесилений хворобою, письменник мріяв про відпустку, тому звертається до знайомих і друзів із проханням прийняти його на літній відпочинок.

3.Що стало причиною неврівноваженого емоційного стану персонажа новели “Intermezzo” і самого автора?

4.Який епізод свідчить не просто про втому, а справжній стрес?

Він збайдужів до людей: звістку про повішаних заїдає стиглою сливою. А дізнавшись про страту людей, лише ліниво позіхнув.

5.Що здивувало героя в перші хвилини приїзду в село?

Абсолютна тиша, коли він почув навіть калатання власного серця.

6.Яка подія дала можливість героєві зрозуміти, що він ще не може говорити про власне абсолютне зцілення?

Одного дня серед нив ліричний герой милувався стиглим колоссям, насолоджувався співом жайворонка, купався в сонячному промінні. І раптом побачив тінь на землі. Невже людина знайшла його і тут? Переконавшись, що це лише тінь під хмарини, ліричний герой з полегкістю зітхнув. І знову дні потекли серед степу.

7.Коли герой зрозумів, що у нього достатньо сил, щоб знову повернутися до людей? Переконливим доказом цього може бути епізод зустрічі з селянином, який і кульмінаційним у творі. Коли вони зустрілися, то деякий час стояли мовчки і тільки дивилися один на Одного. У цю мить ліричний герой зважує, чи вже настав час повернутися до людей.

Спочатку йому самому не віриться, що до нього знову повернулася здатність сприймати людське горе. Не зовсім віриться і нам. Але слова: “Говори, говори…” розвіюють будь-які сумніви.

8. З якою метою письменник на початку твору виділяє підзаголовок “Дійові особи”, як у драмі, і перелічує їх? Якого значення він їм надає?

Образна система твору передає перебіг складного психологічного процесу, який відбувається в душі головного героя. За допомогою цих образів автор відтворює не стільки події, скільки складну душевну боротьбу.

9. Назвіть риси імпресіонізму в новелі.

Дія твору відбувається в душі ліричного героя. Дійові особи – це не люди, її символи суперечливих почуттів, між якими точиться боротьба в душі героя. Використання прийому зображення переходу ліричного героя від стадії крайнього виснаження, майже стресу, до повного одужання.

10.Які образи-символи використовує автор у творі?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – М. КОЦЮБИНСЬКИЙ
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – М. КОЦЮБИНСЬКИЙ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email