|  | 

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – В. ВИННИЧЕНКО

10 КЛАС

УКРАЇНСЬКА ДРАМАТУРГІЯ І ТЕАТР 70-90-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ

В. ВИННИЧЕНКО

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ

До теми “Творчий доробок В. Винниченка”

1.Коли відбувся літературний дебют В. Винниченка?

1902 року на сторінках “Киевской старины” було надруковане його оповідання “Сила і краса”.

2.У чому полягає новаторство “малої” прози В. Винниченка?

Письменник уміло й тонко проникає у внутрішній світ своїх героїв, чого не було раніше у творах побутово-етнографічного характеру.

3.Представником якої стильової течії вважається В. Винниченко? Назвіть її характерні ознаки.

Неореалізму. Для неореалізму характерні документальна достовірність і філософсько-аналітичне заглиблення в дійсність, лірична стихія. Герої неореалістичних творів – люди звичайні, але з багатим внутрішнім світом, об’єктом зображення у творі є не стільки вчинки, скільки відчуття й роздуми персонажів.

4.Доведіть, що твір В. Винниченка “Момент” – неореалістична новела.

Новела – це невеликий прозовий твір про незвичайну життєву подію з несподіваним закінченням. І автор “Моменту” протягом усього твору тримає читачів у напруженні, причина якого – межова ситуація, яку переживають двоє молодихлюдей – він і вона. Фінал твору несподіваний: розлука саме в ту мить, коли в серцях обох оселилися любов і щастя.

Однією з визначальних рис неореалізму є наявність документальної основи твору (принцип вірності факту), увага до життя пересічної людини, що маємо у новелі. Підзаголовок твору “Із розповідей тюремного Шехерезади” вказує на те, що факт мав місце. Та й герої твору – звичайні, пересічні люди, але сильні особистості, які не погоджуються з умовами, які їм нав’язує суспільство.

Часто у неореалістичному творі увага приділяється промовистій деталі, як-от у творі автор декілька разів звертає нашу увагу на очі героїні, які “горіли” то напруженням, то щастям, були великі, прекрасні.

Сюжетові “Моменту” притаманні напруженість, елементи небезпеки, а імпресіоністична форма викладу, емоційність та психологізм твору змушують читача повною мірою відчути те, що переживав головний герой твору, який мав негайно перетнути кордон. У творі нерозривно пов’язані між собою два мотиви – життя і смерті. Все це дає нам право вважати “Момент” саме неореалістичною новелою.

5.Назвіть основні ознаки творчості В. Винниченка.

Публіцистичність, тенденційність, надмірний психологізм.

6.Яку роль відіграли п’ecu В. Винниченка у культурному відродженні духу української нації?

7.Коли п’ecuВ. Винниченка з’явилися в репертуарі театрів?

Уже з 1909 року його п’єси входили в репертуар українських і російських театрів, а згодом “Чорна Пантера і Білий Ведмідь”, “Брехня”, “Гріх” з’явилися на сценах Берліна, Дрездена, Лейпцига, Рима і, як зазначав відомий літературознавець Г. Костюк, користувалися там особливим успіхом.

8.У чому актуальність порушених у драмі “Гріх” проблем за наших часів? Проблеми, яких торкається В. Винниченко, належать до категорії вічних.

Письменник підводить нас до висновку, що в повсякденному житті людина завжди мусить керуватися законами моралі та зважати на морально-етичні норми, вироблені людством протягом свого існування. Коли ж вона переходить межу між добром і злом, тоді чинить гріх, який зобов’язана спокутувати. Іноді ціною смерті. А шлях духовного руйнування особистості починається, на перший погляд, із невинних дрібниць (як, наприклад, підпалювання цигарки від лампадки). Зміст п’єси наглядно ілюструє, що в житті дрібниць немає і за кожний переступ обов’язково доведеться колись відповідати.

У цьому актуальність п’єси для сьогодення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – В. ВИННИЧЕНКО
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – В. ВИННИЧЕНКО
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email