|  | 

Кожне життя є точкою зору на Всесвіт (твір-роздум за повістю Е. Хемінгуя “Старий і море”) Б. БРЕХТ, А. КАМЮ, Е. ХЕМІНГУЕЙ – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

11 клас

ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

Б. БРЕХТ, А. КАМЮ, Е. ХЕМІНГУЕЙ

Кожне життя є точкою зору на Всесвіт (твір-роздум за повістю Е. Хемінгуя “Старий і море”)

Кожна людина обирає для себе ту життєву позицію, яка близька саме їй, відповідає її розумінню мети життя і цінностей у ньому. Це і є її точка зору на Всесвіт.

Я вважаю, що такою точкою зору героя повісті Е. Хемінгуея “Старий і море” було переконання неможливості моральної перемоги над людиною, яке він довів на власному прикладі.

По-перше, старий Сантьяго ще змолоду зрозумів, що перемога за тим, хто сильніший духом. По-друге, герой витримав двобій з великою рибою та акулами саме завдяки силі свого духу, а не завдяки фізичній силі.

Я хочу навести приклад двобою в таверні Касабланки між ще молодим Сантьяго на прізвисько Чемпіон та великим негром, першим силачем у порту. Бій тривав цілу добу. І переміг Сантьяго саме тому, що в якусь мить зрозумів, що його супротивник морально готовий програти. Матч-реванш чемпіон закінчив швидко, адже його супротивник був переможений морально ще до початку двобою.

Коли старому довелося боротися з великою рибою, це тривало набагато більше, ніж доба. Але Сантьяго витримав, адже був упевнений у тому, що боротися потрібно до кінця, що людину можна вбити, але не можна перемогти. Ця позиція мені також дуже подобається. Сантьяго належить до тих героїв, яких літературознавці називали “героями кодексу”.

Цей персонаж Хемінгуея не аналізує життєвих обставин, а просто діє у них. Він чесний навіть із самим собою, хоробрий, душевний, щедро ділиться своїм досвідом з хлопчиком Моноліном, має усталені правила поведінки, які ніколи не зраджує. Він живе за принципом: понад усе цінувати особисту незалежність, свободу, йти назустріч небезпеці і не боятися смерті. Цей герой ніколи не скаржиться і не чекає на жалість.

Це – його точка зору на Всесвіт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Кожне життя є точкою зору на Всесвіт (твір-роздум за повістю Е. Хемінгуя “Старий і море”) Б. БРЕХТ, А. КАМЮ, Е. ХЕМІНГУЕЙ – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ
Кожне життя є точкою зору на Всесвіт (твір-роздум за повістю Е. Хемінгуя “Старий і море”) Б. БРЕХТ, А. КАМЮ, Е. ХЕМІНГУЕЙ – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email