|  | 

Краса людських почуттів у трилогії Олеся Гончара “Прапороносці”

Творчість Олеся Гончара – особливе явище XX ст. Вона видатна тим, що ніколи не втрачає свого значення, завжди служить народу, суспільству. Письменник завжди відкривав нове у цьому житті, сміливо і мужньо висловлював свої принципи, обстоював гуманістичні погляди на особистість в умовах тоталітарної доби.

У “Прапороносцях” Гончар передавав усі складності випробувань, змагання духовних і фізичних сил кожного героя. Він створив ідеал фронтового братерства, кровну близькість бійців та офіцерів, які борються з оскаженілими фашистами. Ми бачимо зворушливу дружбу людей, які відчувають подихи смерті. Розвідник Козаков думав так: “Гарно рятувати людей! Краще, ніж убивати!”.

Всі герої роману – суто мирні люди, кожен має своє обличчя, свій характер, свою мрію; всі вони не втрачають власної гідності за будь-яких обставин. Читаючи твір, зачаровуєшся людською добротою. Юрій Брянський, Хома Хаєцький, Шура Ясногорська, Черниш, Сагайдак та інші вірні військовому обов’язку, сумлінно виконують свою визвольну місію, є справжніми патріотами Батьківщини. Всі вони чисті у душевних стосунках, вірні пам’яті загиблих, бережуть і цінують дружбу.

Тому девізом життя для кожного є слова Брянського: “…Найвища краса – це краса вірності. Люди, які накидаються на все, розмінюють свої почуття направо і наліво, по-моєму, кінець кінцем мусять відчувати себе злидарями”.

Саме це допомагає героям відчувати себе внутрішньо сильними і спокійними. Та все ж війна залишає важкі сліди в душі кожної людини, але герої переборюють страх, вони стійки в боротьбі з ворогом, вірні один одному в бойовому обов’язку, уміють володіти собою, не втрачають честі.

Гончар, дослідивши людську психіку, показав велич людських почуттів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Краса людських почуттів у трилогії Олеся Гончара “Прапороносці”
Краса людських почуттів у трилогії Олеся Гончара “Прапороносці”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email