|  | 

Краса природи в ліриці С. Єсеніна

Здається, про красу природи так багато написано, що неможливо чимось здивувати читача. І все ж, коли читаєш вірші Єсеніна, розумієш: так ще ніхто не говорив. В тихий час, когда заря на крыше, Как котенок моет лапкой рот, Говор кроткий о тебе я слышу Водяных поющих с ветром сот. У його віршах живі картини природи: берізки й трави, коти, корови, птахи, що живуть поряд, сповнюючи душу теплом, а над усім цим – безкрає синє небо його батьківщини.

Свого часу Єсенін писав: “Моя лирика жива одной большой любовью, любовью к родине”. І саме це постійне відчуття батьківщини одухотворює численні картини природи. Це не просто картинки, хоч і виразні. За ними багаті емоції людини, яка через усе життя відчувала нерозривний зв’язок з рідною землею: Здравствуй, златое затишье С тенью березы в воде! Галочья стая на крыше Служит вечерню звезде. Може, тому С. Єсенін так гостро відчуває красу землі іншої.

Так, у вірші “Село” він описує краєвиди України, де “в шелковых листьях тополя, а там все лес и все поле…” І ми відчуваємо захоплення краєвидами нашої батьківщини як щось природне. Земля всюди прекрасна. І люди скрізь люблять свою землю й природу, і це заслуговує на повагу. Такі думки викликає поезія С. Єсеніна, бо кожен відчуває, як любов’ю і теплом віє від його рядків.

Вот оно глупое счастье С белыми окнами в сад! По пруду лебедем красным Плавает тихий закат. Мир і спокій у віршах, що змальовують картини природи. Так буває лише тоді, коли людина досягає гармонії з природою, зі світом. Так у віршах С. Єсеніна природа оживає любов’ю до життя у всій його безмежності.

Природа постає не тільки у пейзажних картинках окремих куточків мальовничої батьківщини, але й у побутових подробицях. Природа – то частина життя людини, її середовище, її дім. А людина – частина природи.

Гармонія поета з природою відчувається у кожному вірші. І тому його поезії викликають захоплення і довіру: Если крикнет рать святая: “Кинь ты Русь, живи в раю!”, Я скажу: “Не надо рая, Дайте родину мою”. Отже, лірика Єсеніна не тільки змальовує краєвиди його батьківщини, але й ненав’язливо прищеплює думку про те, що картини природи навіки пов’язані у нашій свідомості з почуттям батьківщини. Поезія С. Єсеніна вчить любити все живе на землі, вчить любити батьківщину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Краса природи в ліриці С. Єсеніна
Краса природи в ліриці С. Єсеніна
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email