|  | 

Курс – сто відсотків інформатизація

Сьогодні основним пріоритетом розвитку будь-якої розвиненої країни є покращення якості освіти і, в першу чергу, ефективне запровадження інформаційно-комунікаційних технологій. У Рік освіти та інформаційного суспільства губернатором області Олександром Вілкулом започатковано регіональний проект розвитку освітньої галузі “Дніпропетровський стандарт розвитку освіти”. Одним із пріоритетів проекту є питання комп’ютеризації шкіл.

Уже сьогодні освітяни Марганця відчули підтримку влади. Восени 2011 року п’ять шкіл міста отримали навчально-комп’ютерні комплекси, що дало можливість педагогам ефективно використовувати ІКТ у навчально-виховному процесі, успішно працювати в єдиному інформаційно-освітньому просторі. Розпочалася робота по створенню на платформі “Класна оцінка” освітнього порталу Марганця. Усі навчальні заклади міста, у тому числі дошкільні та позашкільні, активно включилися в цей процес, і як результат – мають свої сайти. Вони дієві, постійно оновлюються цікавими матеріалами, корисною інформацією, пропонують спілкування на форумах.

Що може стимулювати педагогічні колективи до роботи на сайтах? Звичайно, здорова конкуренція, дух змагання! Тому методичним кабінетом управління освіти було започатковано міський конкурс “Кращий шкільний сайт”, який виявив як переваги, так і недоліки в оформленні, змісті сайтів, став поштовхом до розробки власних сайтів учителів, відкриття блогів.

Завдяки чіткій організації та постійному контролю з боку управління освіти міста, злагодженій діяльності усіх ланок системи освіти, своєчасній поінформованості батьківської громадськості у навчальних закладах досить швидко та ефективно впроваджено автоматизовану програму “Курс. Школа”: створені бази даних вчителів, учнів, почали діяти електронні щоденники та класні журнали. Впровадження цих інновацій сприяло подальшій інформатизації навчального процесу, зокрема – створенню віртуальних бібліотек на базі пілотних шкіл.

Ми першими в області придбали та встановили бібліотечне програмне забезпечення “ІРБІС” . Досвід роботи зі створення єдиного інформаційно-освітнього простору міста був вдало презентований начальником управління освіти Куліш Іриною Миколаївною на прес-конференції в обласній державній адміністрації за участю Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, а також на ІІІ Всеукраїнській виставці-презентації “Інноватика в освіті – 2011” у м. Києві. Сьогодні в місті формується нова школа, де учень повноцінно живе, проектує своє майбутнє, свій життєвий шлях. При цьому особливого значення набуває особистість учителя, його відкритість до нововведень, розуміння значущості ІКТ у своїй професійній діяльності. Управління освіти, методичний кабінет ставить перед собою завдання – підвищення загальної інформаційної грамотності педагогів. На сьогодні 100% учителів пройшли курси за програмою “Digital Literacy”; 20% – за програмою “Веб.2.0”.

Освітяни міста прагнуть навчатися далі, на повну використовувати комп’ютерні мережі, он-лайнові засоби у навчально-виховному процесі. Адже “учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній” ( за А. Дістервегом)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на тему: Курс – сто відсотків інформатизація
Курс – сто відсотків інформатизація
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email