Майстер – клас з охорони здоров’я
Майстер-клас з охорони здоров’я
Тема: Що вивчає предмет “Основи здоров’я”
Здоров’я та його ознаки.
Мета : Дати поняття про здоров’я, викликати інтерес до предмету “Основи здоров’я” .Сформувати у дітей прагнення до збереження власного здоров’я, створити доброзичливу навчальну атмосферу.
Навчальні завдання
Наприкінці заняття учні повинні:
Називати щонайменше три правила поведінки на тренінгу і пояснювати, для чого вони потрібні. Мати уявлення про здоров’я та значення його для людини
Обладнання і матеріали:
Маркери, ножиці; Листи Аркуші паперу А-4 на кожного учня; ватманм; Клей.
Що підготувати заздалегідь:
плакат “Планета здоров’я” Паперові квіти за кількістю учасників.
Орієнтовна структура тренінгу
№ з/п | Зміст уроку | Час |
1. | Вступна частина | 7 хв |
2. | Основна частина | 15 хв |
3. | Практична частина | 8 хв |
4. | Зворотний зв’язок | 5 хв |
Хід уроку – тренінгу
Вступна частина
Знайомство
Кожному учневі роздати аркуші паперу, на яких вони повинні обмалювати свою долоньку, в середині якої написати своє ім’я.
Потім учні озвучують своє ім’я і вішають намальовану долоньку навколо планети здоров’я
Правила
– Сьогодні, діти ми помандруємо по “Планеті здоров’я”, але для цього нам треба поговорити про правила, за якими мибудемо мандрувати. Кожний проговорює:
“Я вважаю, що при нашій подорожі правило…. Дуже важливе тому, що…”
Очікування
– Сьогодні ми будемо говорити про дуже важливе в житті кожної людини, як маленької так і дорослої, про ознаки здорової людини.
– Яким би ви хотіли, щоб був сьогодні наш урок?
– Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку – тренінгу?
( учням роздаються квіточки, учні проговорюють свої очікування та кріплять біля
“Планети здоров’я”
Основна частина
Мозковий штурм
– А що таке здоров’я?
(Здоров’я – це коли кожному з вас добре, нічого у вас не болить..)
Ви напевно знаєте, що існує багато хвороб, які підривають здоров’я людини.
Є такі захворювання, проти яких медицина ще безсила. Проте в медицині існує правило, що хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Як ви вважаєте, що ж потрібно робити, щоб бути здоровим? ( Відповіді дітей)
Руханка ” Здоров’я, Хвороба”
Здоров’я – усі учасники виконують інтенсивні рухи.
Хвороба – завмирають у тій позі, на якій було сказано слово хвороба.
Вправа ” Що потрібно?”
Наша планета зовсім порожня, а щоб вона стала дійсно ” Планетою здоров’я”
Ми повинні її заповнити. Кожний з вас намалює те, що потрібно людям для здоров’я і прикріпіть свій малюнок на “Планеті здоров’я”
Робота в групах
Ми з вами з’ясували, що потрібно для того, щоб бути здоровими. А зараз ми об’єднаємося у 4 команди ( сонце, повітря, земля, вода) Завдання групам: кожна команда розробляє плакат ” Що шкодить нашому здоров’ю?” Захист проектів.
Заключна частина
Завершення тренінгу
– Діти беруть свої квіти і якщо їх очікування здійснилися прикріплюють квіти на плакат ” Планета здоров’я”
– Діти подивіться як розквітла наша планета.
2. Прощання
– Усі беруться за руки і проговорюють слова: ” Я бажаю здоров’я собі і всім людям на планеті”
Твір на тему: Майстер – клас з охорони здоров’я
Майстер – клас з охорони здоров’я